Kadın
12 Nisan 2017 Çarşamba

Zayıflamak istiyorsanız sakız çiğnemeyin!

Birkaç basit değişiklikle bu yaza göbeksiz girebilirsiniz.
Zayıflamak istiyorsanız sakız çiğnemeyin!

Sürekli çabalıyor ama istediğiniz görüntüye kavuşamıyor musunuz? Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyorsanız, alışkanlıklarınıza yeniden göz atmayı deneyin. Birkaç basit değişiklikle bu yaza göbeksiz girebilirsiniz.

Yoğurdu sade yiyin

Yoğurt sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez gıdası. Fakat, hazır yoğurtlar içerisindeki şekerden dolayı istediğiniz sonucu vermeyebilir. Bu nedenle yoğurdu, mümkün olduğunca evde yapılmış ve sade olarak tüketin.

8 dakika egzersiz

"Spora vaktim yok' cümlesini yeterince kurdunuz. Akşam yatmadan önce yapacağınız 8 dakikalık bir egzersiz, hem kilo vermenize hem de ertesi gün daha mutlu uyanmanızı sağlar.

Yatmadan önce soğuk duş

Yatmadan önce alacağınız soğuk duş, fazla kalori yakmak için müthiş bir yoldur. Düşen vücut ısınızı arttırmak için daha fazla enerji harcayacak, yağlı dokuları harekete geçireceksiniz. Soğuk suyla duş alamıyorsanız ılık suyu deneyin.

Güne lezzetli bir kahvaltıyla başlayın

Sabahları yapacağınız hafif ve lezzetli bir kahvaltı, vücudunuzun çalışmasını sağlayacak, hem hafifleyecek hem de göbeğinizden kurtulacaksınız. Kahvaltıda özellikle, yulaflı ve meyveli bir tercih yapmak bağırsak faaliyetlerinizi de arttıracaktır.

Menülerinizden hamuru çıkartın

Çok lezzetli olduğunu kabul ediyoruz fakat ağır karbonhidratlardan uzak durun. Yüksek miktarda şeker ve tuz içeren bu gıdaları tüketerek, göbeğinizden kurtulamazsınız.

Şeker sakız çiğnemekten vazgeçin

Araştırmalar, şekersiz sakız çiğnemenin beyindeki açlık hormonlarını uyardığını gösteriyor. Sakızlarda kullanılan tatlandırıcılar da şişkinlik ve gaza sebep oluyor.

Atıştırmalık enerji barlarından vazgeçin

Bu ürünleri şişirmeye neden olan peynir altı suyu laktoz içeriyor. İçerikleri arasında genellikle gaz üreten soya fasulyesi bulunuyor. İşlenmiş gıda oldukları için tahmin edebileceğinizden daha fazla kalori içeriyorlar.

Kurutulmuş meyveleri fazla tüketmeyin

Kurutulmuş meyveler, besin ve lif açısından önemli olabilir, ancak yüksek fruktoz içerir. Taze meyveler bu sorunları önlemek için en iyi seçenektir.

Kendi içeceklerinizi yapın

Ispanak, badem sütü, hindistancevizi ve meyveleri kullanarak kendi içeceklerinizi yapın. Bu malzemeler göbek yağlarınızı eritecektir.

Kadın

Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Herhangi bir yakının doğum günü yaklaşırken birçok kişi doğum günü hediyesi olarak ne alacağını düşünüyor. Bu konuda internet siteleri en geniş yelpaze sunuyor.