Spor
11 Eylül 2020 Cuma

Yüzde 15 pay alması gereken Rizespor'a para yerine oyuncu teklif edildi

Fenerbahçe'nin, anlaşma gereği Vedat Muriqi'in transfer gelirinden yüzde 15 pay alması gereken Rizespor'a para yerine oyuncu teklif ettiği, Rizespor'un ise bu teklifi kesin bir dille reddettiği öne sürüldü.
Yüzde 15 pay alması gereken Rizespor'a para yerine oyuncu teklif edildi
Vedat Muriqi, İtalyan devi Lazio'ya transfer olurken oyuncunun eski kulübü Çaykur Rizespor da harekete geçti.
Görüşmelerin ardından sarı lacivertliler ile anlaşma gereği transfer gelirinden yüzde 15 pay alması gereken Karadeniz temsilcisi arasında Vedat Muriqi anlaşmazlığı çıktı. Sarı lacivertli yönetim, Rizespor'a para yerine oyuncu teklifinde bulundu. Ancak yeşil mavili ekibin bunu kesin bir şekilde reddedip parayı nakit olarak istediği kaydedildi.

BİR KEZ DAHA KAPISINI ÇALACAK
Fenerbahçe, paranın bir bölümü ve oyuncu teklifi ile Rizespor'un kapısını bir kez daha çalmayı planlıyor.

2.5 MİLYON EURO ÖDENMESİ GEREKİYOR
Fenerbahçe, Kosovalı forveti geçen sezon Rize'den 3.5 milyon euro ve bir sonraki satıştan elde edilecek payın yüzde 15'i karşılığında satın almıştı.
Buna göre Muriqi'in Lazio'ya imzası sonrası Fenerbahçe'nin Karadeniz ekibine yaklaşık 2.5 milyon euro ödeme yapması gerekiyor.
(Fanatik)

Spor

Fazıl Say maç sonu isyan etti

Fenerbahçeliliğiyle bilinen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın maç sonu yaptığı paylaşımlar sosyal medyaya damga vurdu. Takıma isyan eden Say, "Kaç milyon Fenerbahçeliyiz dostlar? 35 milyon? Kaç yıllık çile bu? Siz söyleyin?" ifadelerini kullandı.

Spor

Joachim Löw geliyor! İlk görüşme gerçekleşti

Fenerbahçe sezon sonu şampiyon olsa da olmasa da Teknik Direktör Erol Bulut ile yolları ayıracak. Başkan Ali Koç ve ekibi Erol Bulut'un yerine geçtiğimiz hafta Alman Milli Takımı'nı bırakacağını açıklayan Joachim Löw'ü getirmeyi planlıyor.