'Yönetime Hak Vermemek Elde Değil'
Spor

'Yönetime Hak Vermemek Elde Değil'

İnternet Medya -
Spor yorumcularından Metin Tekin ve Önder Özen, Abdullah Avcı'nın ayrılığı sonrasında Beşiktaş'ın durumunu değerlendirdi.

İki yorumcunun beIN SPORTS ekranlarındaki değerlendirmeleri şu şekilde:

SERGEN HOCA BİR GÜN GELECEK...

METİN TEKİN: Liderden 10 puan geride, yarışın içinde bir Beşiktaş var.Yönetim ne yapacağına karar vermiştir diye düşünüyorum. Yabancı teknik adam konuşuluyor diye duyum aldım. Sergen hoca bir gün gelecek ama, bugün o gün müdür, doğru zaman bu mudur? Bunu tartışmak lazım.

YABANCI TEKNİK DİREKTÖR?

METİN TEKİN: Yabancı ismin geleceği konusunda haberler alındı, bu ne kadar doğru, o da tartışılır. Yapılanma döneminde yabancı ne kadar doğru. Beşiktaş bu seneyi oluşum sezonu olarak mı geçirecek, yoksa liderliğe mi gidecek. Buna karar vermek lazım.

YÖNETİME HAK VERMEMEK ELDE DEĞİL...

ÖNDER ÖZEN: Beşiktaş ve Abdullah hoca için hayırlı olsun. Bazen ayrılıklar kaçınılmaz. İstenen sonuçlar gelmediğinde bunlar gerçekleşebiliyor. Abdullah Avcı yetenekli bir teknik adam, Beşiktaş'ta olmamış olabilir ama hangi koşullarda olmadığını da değerlendirecektir. Yönetime de hak vermemek elde değil. Çebi yönetimi ekonomik dar boğazı geçmek üzere geldi.

YERLİ TEKNİK ADAMLA ÇALIŞMAK DOĞRU

ÖNDER ÖZEN: Bu bir geçiş dönemi ama her geçiş dönemi birbirinin aynısı değildir. Ben yerli teknik adamla çalışmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Sen niye yabancı ile çalıştın denebilir, o dönem farklıydı, sezon başıydı, omuzları geniş biri olmalıydı, her şeyi duymayan biri olmalıydı. O yüzden Slaven Bilic'i tercih etmişti.

STADI VAR, SEYİRCİSİ VAR...

ÖNDER ÖZEN: Bu dönem farklı. Stadı var, seyircisi var kulübün. Camianın içinden biriyle geçirmeli Beşiktaş bu dönemi. Beşiktaş'ta oynamış, Beşiktaş tarihine geçmiş çok insan var. Onlardan birini tercih etmek bana daha doğru geliyor. Beşiktaş'ın kendi insan kaynaklarından biriyle bu dönemi geçmek bana daha doğru geliyor.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.