Dünya
26 Ağustos 2020 Çarşamba

Yırtıcı akbaba yanlışlıkla seyircilerin arasında daldı

Hollanda'nın Alphen aan den Rijn kasabasındaki bir kuş parkında gösteri yapan kızıl akbaba, belirlenen alan yerine seyircilerin arasına indi. Akbaba gösteriyi izleyen bir kadınla kucağındaki 5 aylık torununu hastanelik etti.
Yırtıcı akbaba yanlışlıkla seyircilerin arasında daldı
Lahey yakınlarındaki kasabada bulunan Aviafauna kuş parkında meydana gelen olayda, uzun süredir gösteri yapan 8 yaşındaki kızıl akbaba, her zamanki uçuş rotasının aksine, bu kez yanlış iniş yaptı. Yırtıcı kuş, seyircilerin bulunduğu bölümün arka tarafındaki direğe inmek yerine, izleyicilerin arasına daldı. Akbaba, gösteriyi izleyen bir kadınla kucağında tuttuğu 5 aylık torununa saldırdı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Yaklaşık 9 kilo olan akbaba, 5 aylık bebeği yüzünden, anneannesini de kafasından gagaladı. Kanlar içinde kalan anneanne ve torunu, parktaki görevliler tarafından kurtarıldı. Ambulansla hastaneye götürülen ve hemen tedavi altına alınan bebek ile anneannenin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BİR DAHA GÖSTERİ YAPAMAYACAK
Parkın sözcüsü Pamela Stolze, rüzgar nedeniyle akbabanın dikkatinin dağılmış olabileceğini belirterek, kuşun insanlara saldırmak gibi bir huyunun olmadığını söyledi. Stolze, yaptığı açıklamada güvenlik nedeniyle artık akbabanın gösteri yapmayacağını belirtti. Ölü hayvanlarla beslenen kızıl akbabanın yıllardır gösteri yaptığını ve daha önce böyle bir olayın yaşanmadığını vurgulayan sözcü, olayın nedenini araştırdıklarını söyledi.

Dünya

Seçilmiş ABD Başkanı Biden'a şok!

Teksas polisi, seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı. Evinde arama gerçekleştirilen Rodriguez'in suçunu itiraf ettiği bildirildi.