Yıldırım'dan İmamoğlu'na Canlı Yayında Tokat Gibi Cevap!
Güncel

Yıldırım'dan İmamoğlu'na Canlı Yayında Tokat Gibi Cevap!

İnternet Medya -
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, ortak yayında bir araya geldi. Yıldırım, İmamoğlu'nun skandal veri kopyalama hamlesine tokat gibi cevap verdi.

Programda, 'ın 'Siz gelir gelmez hemen büyükşehirin veri tabanını kopyalama talimatını neden verdiniz? Bunun Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na aykırı olduğunu bilmiyor muydunuz, hukukçularınız sizi yanılttı mı?' sorusunu çok doğal bir şeymiş gibi lanse ederek cevaplayan 'nu düzeltti. Yıldırım veri koruma sürecinin nasıl yapılması gerektiğini anlattı ve veri kopyalamanın gereksiz olduğunu söyleyerek İmamoğlu'nun skandal hamlesine çok net cevap verdi.

İşte İmamoğlu ve Yıldırım'ın açıklamalarından o kısımlar;

Ekrem İmamoğlu: Tekrar izah ediyorum. Bu bir veri yedekleme işlemidir. Veri kopyalaması yapılır ve yapılır. Verdiğimiz talimat da 31 Aralık, 31 Mart yani seçim gecesi. 18 Nisan bize mazbatanın teslim edildiği gün. Bunları milat kabul edilerek veri tabanlarının yedeklenmesi ve korunması. Afaki değişiklik yapılabilir, bize de ihbarlar geliyordu. Kaldı ki yapamadık, yetişmedi. Kaldı ki hukuksuz bir karar. Ancak veri yedekleme, yani bu kadar basit, kolay bir işlemi başka bir yere taşımak. Güvenlik açısından hiçbir riski yok. Bu yine 'nde olacaktı. Yani ajanlar basmış vs. yazık günah. Böyle kavramlar üretmek, sayın Yıldırım'a süreci daha iyi analiz etmesini dilerim, talep ederim. Bunu da uyarı olarak söyleyeyim, 'Bir belediye başkanı belediyesiyle ilgili her türlü işlemi, inceleme yapabilir'. Bu basit kavramla kendisine ifade etmek isterim.

'DEVLETİN EN GİZLİ BİLGİLERİNİN BULUNDUĞU KOZMİK ODAYA DIŞARIDAN ADAM GÖREV VEREMEZSİN'

Binali Yıldırım: Ben mutlaka cevap vermek isterim. Çarpıtma var. Vatandaşlarımız bilsin, teknoloji ile aram iyidir. Ver yedekleme ile kopyalama ayrı iştir. İstanbul'un verileri yedekleniyor hem de iki yerde. Bir bilgisayarınız da bile yedekleme sistemi vardır. Benim söylediğim cümlenin sadece ön kısmını ifade etti. Tabi ki belediye başkanının her şeyi inceleme yetkisi vardır. Ama neden kopyalama ihtiyacı duyuyor. O mahkeme kararı da yanlış dedi. Bu veri kopyalama işi bir FETÖ taktiği, FETÖ bunu geçmişte onlar yaptı. Üç tane de dışarıdan uzman görevlendirildi. Devletin memurları dururken belediyenin en gizli bilgilerinin bulunduğu kozmik odasına dışarıdan adam tayin edip görev veremezsiniz. Bu fecaat bir şeydir...

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.