Suat Zor

Suat Zor

internetmedya.com
Suat Zor

TRUMP,PENTAGON ve PERŞEMBE(15 ŞUBAT)

İnternet Medya -

Türkiye-ABD ilişkileri tarihin kritik süreçlerinden birisini yaşıyor. Türkiye'ye hafta sonu ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster Türkiye'ye geldi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da perşembe günü Ankara'da olacak. Türkiye'ye üçüncü kez gelecek olan Tillerson'un görünen ajandasinda Afrin Harekatı ve Menbiç olacak gibi duruyor.
Ancak gerçekte durumda hicte böyle değil.
Öncelikle şunu ifade etmek gerekiyor. Amerika'yi kim yönetiyor?
Bu soruyu çok Iyi bir şekilde cevaplayabilirsek mesele daha çok netleşecek.
Trump ABD seçimleri boyunca çok ciddi sıkıntılarla seçtirildi. Seçim kampanyasına başladığı ekip tamamen Trump'i bıraktı. Aynı zamanda Trump sanat, spor ve buna benzer pek çok oluşum tarafından reddedilen bir başkan oldu. Halk desteğinide gittikçe kaybeden Trump kelimenin tam anlamıyla PENTAGON'u eline düşmüş durumdadır. Dolayısıyla Trump ve Beyaz saray ABD'nin dış politikasinda tamamen devre dışı bırakıldı.
ABD'nin dış politikası askerlerin eline geçmiş durumdadır. Bu gerçeği ABD'nin önde gelen gazetecilerinden Stephen Kinzer’in, “ABD’yi Trump değil, 3 Türkiye düşmanı general yönetiyor” demektedir. İddiaya göre; “ABD’yi yöneten cunta 3 generalden oluşuyor. Bunlardan biri Savunma Bakanı James Mattis, diğeri Trump’ın güvenlik danışmanı, üçüncüsü ise Beyaz Saray’ın Genel Sekreteri.
Peki bu durumda niçin Tillerson Türkiye'ye geliyor. Pentagon'un gerçek amacı şudur, dış işleri Bakanı formaliteden gidip Türkiye'de konussun bu Pentagon'u ilgilendirmez . Pentagon kendi planına göre hareket edecektir.
15 ŞUBAT kritik bir tarih çünkü bu tarihte Abdullah Öcalan , Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmiştir.

NELER OLABİLİR?

1- Tillerson'ın görüşmesinden ABD aleyhinde bir durum ortaya çıkarsa , o gün içersinde 15 Şubat günü büyük bir saldırı askerimize yapılabilir.
Bu saldırı hem ülke içinde hem de Afrin ve Idlip'te olabilir.
2- Bu durumda Türkiye mutlaka şu üç tane üssü kapatmak zorundadır.
Incirlik, Kisecik ve Kürecik.
3- Türkiye mutlaka Suriye'nin toprak bütünlüğünü en önemli madde olarak gundemde tutmalidir.
4- Bu görüşmeden sonra ABD Türkiye'deki Terör örgütlerini harekete gecirebilir ve Türkiye'nin değişik yerlerinde patlamalar yaptirabilirler. Bu yüzden güvenlik en üst düzeye çıkarılmalıdır.

Cenab-ı Hak devlet ve milletimizi korusun.