Bilal Okudan

Bilal Okudan

internetmedya.com
Bilal Okudan

Toplu Taşıma Terörü

İnternet Medya -

Daha geçen yıl Ankara’da bir otobüs faciası yaşadık. Sonra okul servislerinde yaşanılanlar... Bir de, sanki dizilerin yeni bölümlerinden biri yayınlanıyormuş gibi her gün izlemeye alıştığımız tarım işçilerinin ölüm haberleri...

Toplu taşımalar herkesten bir can taşıyor. Çocuklarımız okul servislerinde, kendimiz iş için otobüslerdeyiz. Her birimizin bir şekilde bir yakını toplu taşıma kullanmak zorunda kalıyor.

Toplu taşımalar esasında krize giren cadde trafiğine bir Cansu’yu ve kullanmasında fayda var.

Fakat bizler kendi canımızı teslim ettiğimiz toplu taşıma araçlarının şöförlerinin yaptığı hataları uyarmadığımız veya gerektiğinde şikayet edecek hassasiyeti gösteremediğimiz için sürekli haberlerde toplu taşımada facia şeklinde atılmış başlıkları oldukça sık görüyoruz, duyuyoruz.

Yapmamız gereken, trafikte hız yapan, araç kullanırken telefonla oynayan, seyir halindeyken insanların canını tehlikeye atan hareketler yapan, içerisinde küçücük çocukların bulunduğu toplu taşıma araçlarında yüksek hızla makas atan teröristleri sanki bu araçların içerisinde kendi yakınımız varmış gibi hemen şikayet etmek.

İçerisinde 60 yolcunun bulunduğu bir otobüs seyir halinde her türlü kurala aykırı manevraları yaparken içindekilerin buna tepki göstermemesi insanı çok şaşırtıyor.

Trafik kurallarını sürekli olarak ihlal eden trafik canavarlarına sessiz kaldığımız sürece yakınlarınızın ölüm haberlerini almaya mahkumuz.

İlgili merci ve kuruluşlar kadar vatandaşların da bu konuda çok duyarlı olması gerekiyor.
Ele ele bu teröre son verebiliriz.