Yaşam

Tayfaların Hüzünlü 'Babalar Günü'

Farklı şehirlerden Tekirdağ'a gelen ve ekmek teknelerinde yıllarını geçiren balıkçı babalar, 'Babalar Günü'nde çocuklarından ayrı kalmanın hüznüyle ağ mesailerine devam ediyor.

Yaşam

'Kandil Kurursa İçimiz Rahatlar'

1993 yılında Van'da şehit düşen Selahattin Tokat'ın babası, 'Vursunlar PKK'yı, hem de vurmalılar da. Onlar bizim çoluğumuzu çocuğumuzu öldürürken biz çektiysek onlar da çeksin. Kandil kurursa bizim içimiz rahatlar.' dedi.

Yaşam

Mardin'den Aydın'a Uzanan Basketbol Aşkı

Basketbol uğruna tek başına Mardin'den yola çıkıp Aydın'a gelen doğuştan bedensel engelli Abdullah Kılıç, seçmelerin ardından girdiği Efeler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın değişmez oyuncusu oldu.

Yaşam

Her Yıl 12 Milyon Hektar Toprak Kayboluyor

Dünya genelinde her yıl 12 milyon hektar toprağın kaybına neden olan kuraklık ve çölleşme, ekilebilir toprakların kaybını, kıtlığı, zorunlu göç ve çatışmaları tetikleyerek 1,5 milyar insanı tehdit ediyor.

Yaşam

Koca Yürekli Babalar

Kırklareli'nde kaderleri birbirlerine benzeyen, yaşadıkları birçok zorluğu ve acıyı evlat sevgisiyle unutan fedakar babalar, yıllardır çocuklarına hem babalık hem annelik yaparak yaşam mücadelelerini sürdürüyor.

Yaşam

'Keşke Sesini Kaydetseymişim'

Osmaniye'de, ALS hastalığı nedeniyle 5 yıldır yatağa mahkum olan 17 yıllık eşine adeta bebek gibi bakan Sultan Öztürk, geçirdiği zor günlerde konuşma yetisini kaybeden eşinin sesini kaydetmemiş olmanın pişmanlığını yaşıyor. -

Yaşam

Yaralı Köpeğe Vali Sahip Çıktı

Sivas'ın Gölova ilçesinde bir ayağı kırık, diğeri ayağı ise kesik olan köpeğin durumu sosyal medyada paylaşılınca Sivas Valisi Davut Gül'ün talimatıyla yaralı köpek hayvan hastanesine kaldırıldı.

Yaşam

Şehitlikte Buruk Bayram

İzmirli şehit yakınları, Ramazan Bayramı'nda İzmir Kadifekale Şehitliği'ne giderek mezarlara karanfil bıraktı, evlatları ve yakınları için dua etti.

Yaşam

'Tatil Planlarınızı Bir Hafta Erteleyin'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, 'Seçime bir hafta gibi bir süre kalmış durumda. Vatandaşlarımızın da tatil planlarını bir hafta ertelemelerini ve oy kullanmalarını öneriyorum.' dedi.

Yaşam

Necmettin Öğretmensiz Bir Yıl

Tunceli'de, terör örgütü PKK üyelerince 16 Haziran 2017'de kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Yılmaz'ın ailesi, yurdun dört bir köşesinden aldıkları taziye telefonu, mesaj ve mektuplarla evlatlarının acısını dindirmeye çalışıyor.

Yaşam

Şehitleriyle Bayramlaştılar

İzmirli şehit yakınları, Ramazan Bayramı'nda İzmir Kadifekale Şehitliği'ne giderek mezarlara karanfil bıraktı, evlatları ve yakınları için dua etti.

Yaşam

Ezgi'ye Protez Müjdesi

Gaziantep'in Araban ilçesinde yaşayan, doğuştan diz kapaklarından aşağısı olmayan 9 yaşındaki Ezgi Koca'ya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sahip çıktı.

Yaşam

Şehit Ailesinin Buruk Bayramı

Mardin'in Midyat ilçesindeki terör saldırısında 2 yıl önce şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy'un ailesi, Ramazan Bayramı'nı buruk geçiriyor.

Yaşam

Elleri Tencerede Gözleri Pencerede

Bilecik'teki Erecek Yangın Gözetleme Kulesi'nde gün boyunca iftar ve sahur için hazırlık yapan Habibe Duran, tencereyi karıştırırken bile olası bir yangına karşı elinden telsiz ve dürbünü bırakmıyor.

Yaşam

Şehit Çocuklarından Babalarına Mektup

Şırnak'ta 2007 yılında 13 silah arkadaşıyla şehit edilen Piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un kızları Güneş ve Zeliha, babalarına olan hasretlerini yazdıkları mektupta dile getirdi.

Yaşam

Organlarıyla 3 Kişiye Hayat Verdi

Antalya'da beyin ölümü gerçekleşen, komşularının 'iyilik meleği' olarak andığı 66 yaşındaki Kamile Kaplan'ın bağışlanan organları, 3 hastaya nakledildi.

Yaşam

'Singapur Zirvesinin Hedefi İran'

G.Ü. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dedeoğlu, 'ABD, nükleer silahlardan arınma konusunda, Kuzey Kore ile yaptığı anlaşmayı İran'a karşı koza dönüştürebilir. Dolayısıyla 'İran nükleer çalışmalarına devam ediyor.' senaryosu güçlenecektir.' dedi.

Yaşam

Tanap: Küresel Enerji Denkleminde Yeni Dönem

Güney gaz koridorunun en önemli ayağını oluşturan TANAP ile Türkiye öncelikle kendisinin ve genel olarak da Avrupa kıtasının enerji arz güvenliğinin sağlanması bakımından kritik bir misyon üstleniyor.

Yaşam

Kardemir İşçi Alacak

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Öz, 'Devreye alınacak yeni yatırımlar ile birlikte yaşanan büyüme nedeniyle ihtiyaç duyduğumuz personelin temini için Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile görüşmelere başlamış bulunmaktayız.' dedi.

Yaşam

İkizlerin Rekabeti Judoda Başarıyı Getirdi

Karaman'da yaşayan ümit milli sporcu ikizler Eda ve Ezgi Karademir, aralarındaki rekabet ve dayanışma ile başarıyı yakaladıkları judoda Türkiye'yi temsil etmek için tatil yapmadan Ümitler Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Yaşam

Hüznü ve Mutluluğu Bir Arada Yaşadı

Kanser hastası eşini kaybeden ve 7 çocuğuyla Kilis'teki bakımevinde barınan Suriyeli Selva Halil, bayram için ülkesine giderken yıllar sonra yakınlarını göreceği için sevinç yaşadı.

Yaşam

Zamanda Yolculuğun Adresi: Safranbolu

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve 'Osmanlı'nın parmak izi' denilen eserlere ev sahipliği yapan Safranbolu, zaman yolculuğuna çıkaracağı misafirlerine lokum tadında bir Ramazan Bayramı yaşatacak.