Yaşam

İran'da Abd ile 'Diyalog' Tartışmaları

İran ve ABD arasında ön şartsız doğrudan görüşmeler talep ederek Trump'a hitaben mektup yazan yaklaşık 100 İranlı siyasi ve sivil aktivistin mektubu ülkede tartışmalara neden oldu.

Yaşam

Tuz Mağarasında Kaya Tuzundan Eserler

Çankırı Belediyesinde görevli heykeltıraş Sefer Oruç, yerin 150 metre altında Hititler'den kalan yaklaşık 5 bin yıllık tuz mağarasında oluşturulan atölyede, kaya tuzu ve atık malzemelerden kenti tanıtıcı objeler yapıyor.

Yaşam

'Biz Bu Devletten Çok Memnunuz'

Van'ın Çatak ilçesinde 1990'lı yıllarda terör örgütü PKK'nın baskı ve saldırıları sonucu köylerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlar, bölgede huzurun sağlanmasıyla köylerine dönerek devlet desteği ile tarım ve hayvancılık yapmaya başladı.

Yaşam

Ölüme Terk Edilen Sıpa, Hayata Döndürüldü

Van'da ağız, çene ve kafasında şekil bozukluğu bulunduğu için sahibi tarafından yol kenarına terk edilen sıpa, İpekyolu Belediyesi ekipleri ve Prof. Dr. Lokman Aslan'ın gayretleriyle yeniden yaşama döndürüldü.

Yaşam

Kore Yarımadası'nda Bahar Rüzgarları

Kim Jong-un'un yarımadayı nükleer silahtan arındırmayı kabul etmesinde en mühim faktör kuşkusuz ekonomik yaptırımların etkisi, ikinci büyük faktör ise Çin'in ekonomik ve siyasi olarak K. Kore'yi sıkıştırması.

Yaşam

Tren Teşkil Görevlisinin Müzik Aşkı

Manisa'da, TCDD'de tren teşkil görevlisi olarak görev yapan 24 yaşındaki Ali Sevim, işten arta kalan zamanlarında evinde kurduğu stüdyoda 12 yıldır gönül verdiği rap tarzında kayıtlar yapıyor, Manisaspor'a ve firmalara şarkılar hazırlıyor.

Yaşam

Mental Atlet Hedef Büyüttü

Kariyerinde dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan mental milli atlet Muhsine Gezer, 'Hedefim 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları. Olimpiyatlarda en çok istediğim şey Türk bayrağını dalgalandırmak.' dedi.

Yaşam

Pkk Evlerini Yıktı Devlet Müstakil Konut Sahibi Yaptı

Şırnak'da 2 yıl önce PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu evleri yıkılan vatandaşlar için Çevre Şehircilik Bakanlığınca yapımına başlanan 556 konuttan müstakil inşa edilen 170'inin yapımı tamamlandı.

Yaşam

Evladına 'Hayat' Verdi

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailenin karaciğer yetmezliği yaşayan 3 yaşındaki çocukları, anneden alınan dokunun nakliyle sağlığına kavuştu.

Yaşam

500 Metreden Atlarken Taş, Kağıt, Makas Oynadılar

Erzincan Kemaliye'de düzenlenen 39. Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri kapsamında base jump atlayışı yapan sporcular taş, kağıt, makas oynayarak Karanlık Kanyon'da kendilerini paraşütlerle 500 metre yükseklikten boşluğa bıraktı.

Yaşam

Dumlupınar'ın Son Tanığı Yaşamını Yitirdi

Çanakkale Boğazı'ndan geçerken 4 Nisan 1953'te İsveç bandıralı 'Naboland' gemisiyle çarpışarak batan Dumlupınar denizaltısının hayatta kalan son gazisi olan 96 yaşındaki Hüseyin Akış Mersin'de vefat etti.

Yaşam

Huzur Sağlandı Şenyayla Şenlendi

Muş'ta güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlar sonucu terörden arındırılan Şenyayla bölgesinde besiciler, gönül rahatlığıyla yaylaları kullanmaya başladı.

Yaşam

'Film Gibi' Hayat Kurtarma Hikayesi

İzmir'in Kınık ilçesinde ikinci kattan düşme sonucu beyin ve göğüs travması geçiren 1 yaşındaki Muhammed Emin İssi, hastaneye kısa sürede hava ambulansıyla yetiştirilmesi sayesinde hayata tutundu.

Yaşam

Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının Güven Sorunu

Kredi derecelendirme kuruluşları bir yandan Türkiye gibi ülkelerde 'gerçekleşen' büyüme ve iyileşmeleri görmezden gelirken, başka bir ülkede ise ekonomide bazı göstergelerin iyileşeceğine olan 'inanç' not yükseltme sebebi oluyor.