Yaşam

'Silikon Vadisi'ni Bıraktı, Köyünde Girişimci Oldu

Amerika'nın Güney Kaliforniya eyaletindeki 'Silikon Vadisi'nde 10 yıl EBAY, Yahoo ve Microsoft gibi firmalarda çalışan yazılım geliştirme uzmanı Sezer Yalçın, 3 yıl önce geri döndüğü köyünde KOSGEB'den aldığı destekle iş kurdu.

Yaşam

Van Kedileri İçin 'Özel Havuz'

Van'a gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri Kedievi Villası'nda, aralarında farklı göz renkleri de bulunan kediler özel tasarlanan havuzlarda yüzüyor.

Yaşam

'Çocuklar Kaybolmuyor Kaybediliyor'

YAKAD Başkanı Özbilici, özellikle tatillerde ve bayramlarda daha sık yaşanan kayıp çocuk vakalarına ilişkin ailelere uyarıda bulunara, 'Sizin dalgın olduğunuz bir an, onlar için büyük bir fırsattır. Çocuklar kaybolmuyor, kaybediliyor' dedi.

Yaşam

Dünyada Bileğini Büken Yok

Tesadüfen başladığı bilek güreşinde 5 dünya, 7 Avrupa, 2 kez de Asya şampiyonluğu kazanan bedensel engelli sporcu Gökhan Seven, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda 7 yıldır rakiplerinin bileğini büküyor.

Yaşam

Turistlerin Yeni Gözdesi Uçak Batığı

İngiltere'den gelen Leigh ailesi, geçen yıl dalgıçlar tarafından bulunan, yaklaşık 30 yıl önce düştüğü tahmin edilen tek motorlu ve pervaneli uçak batığına dalış gerçekleştirdi.

Yaşam

Berivanların Sıcak Havada Zorlu Mesaisi

Muş'ta 'berivan' diye adlandırılan kadınlar, yazın kavurucu sıcağına rağmen 2 saatlik yürüyüşün ardından ulaştıkları yaylada koyunları sağarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Yaşam

Caretta Yuvaları Mercek Altında

Çevresel etkiler nedeniyle nesilleri yok olma tehlikesi altında bulunan caretta carettalar için tek cinsiyetli üreme ihtimalini artırdığı belirlenen küresel ısınma tehdidinin ortadan kaldırılmasına yönelik DEKAMER tarafından çalışma başlatıldı.

Yaşam

İlk Kez Öz Vatanlarında Oy Kullandılar

Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, 24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullandı.

Yaşam

Huzurevlerinde Oylarını Kullandılar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile YSK'nin iş birliğinde seçimlerde yaşlı, engelli vatandaşlar ile kadın konukevlerinde bulunan kadınların mağduriyet yaşamaması için gereken tüm önlemler alındı.

Yaşam

Tarihi Kentte Kuşlara Ev

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Safranbolu evi görünümünde 'kuş evleri' yapıldı.

Yaşam

'Sakin Şehir' Gerze'ye Tatilci İlgisi

Doğa ve kültür değerlerini koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması nedeniyle 'sakin şehir' unvanına sahip Sinop'un Gerze ilçesi, yaz sezonunda tatilcilerin gözdesi oldu.

Yaşam

Başkan Trump ile En Sıcak Temmuz Ayı

Trump, ithalata ek vergiler getirerek, müttefik ya da potansiyel tehdit ayırt etmeden tüm dünyayı karşısına alırken, Kuzey Kore'de barış için attığı adımı anlamlandırmakta tüm dünya zorlanıyor.

Yaşam

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rafting Yaptı

Bakan Bak, 'Bölgenin turizm ekseninde gelişmesi, Rize-Artvin Havalimanı'nın, ardından kayak tesisinin yapılması, Fırtına'da su sporları merkezi yapılması ile bölgemiz sporda çok ileri gidecek.' dedi.

Yaşam

Evinin Bodrumunda Şampiyonluk İçin Çalışıyor

Muay thai sporunda Avrupa şampiyonluğu bulunan 15 yaşındaki milli sporcu Murat Baran Özdemir, ailesinin taşındığı Bergama ilçesinde kulüp olmaması nedeniyle apartmanın bodrum katında oluşturduğu salonda çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşam

Suriyeli Küçük Abdulmuin'e 'Umut Işığı'

Afrin'de terör örgütü YPG/PKK tarafından önceden döşenen mayının infilak etmesi sonucu sol gözü tamamen, sağ gözü ise kısmen görme yetisini kaybeden Abdulmuin el Hasan, Gaziantep'te sağlığına kavuşacak.

Yaşam

Kadim Şehirler

İnsanoğlunun var olduğu günden beri ortaya koyduğu en büyük eser, tarihe vurduğu damga şüphesiz ki kentlerdir.

Yaşam

Hasta Çocukların 'Kahramanları'

Hatay'da Erzin Devlet Hastanesinin çocuk servisinde görevli doktor ve çalışanlar ile halk eğitim merkezinin öğretmen ve kursiyerleri, hasta çocukların sevdikleri çizgi film kahramanlarını servis duvarlarına çizdi.