Yaşam

Ateşe Meydan Okuyup Çeliğe 'Hayat' Veriyorlar

Isısı bin 200 dereceye ulaşan fırınlardan çıkardıkları kor halindeki çeliği yüksek basınçlı makinelerde döverek şekil veren operatörlerinin işi hem aşırı dikkat hem de fiziksel güç gerektiriyor.

Yaşam

'Allah Onun Adını Dünyaya Duyurdu'

Afrin'de şehit düşen Astsubay Akpınar'ın adına, şehitlik maaşının yüzde 10'unun bağışlanmasını vasiyet ettiği hayırsever Zehra Söylemez'in girişimleriyle, Etiyopya'da su kuyusu açıldı.

Yaşam

Trump'ın Petrol İkilemi ve Enerjiyle İmtihanı

Yüksek petrol fiyatlarını eleştiren Trump'ın politikalarının gerçekleşebilmesi için petrol fiyatlarının şu andaki gibi 70-80 dolar bandında seyretmesi ve ABD'li enerji şirketlerine yüksek gelir sağlamaya devam etmesi gerekiyor.

Yaşam

Kitabını Ayağıyla İmzaladı

Çocukken geçirdiği kaza sonucunda iki kolunu kaybeden, ayaklarıyla yaptığı resimlerle çok sayıda sergiye imza atan ressam Ayşe Işık, Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 'Ayaklarımla Tutundum Hayata' adlı kitabının imza gününde sevenleriyle bir araya geldi

Yaşam

'Leylek Festivali'nde Renkli Görüntüler

Bursa'nın Karacabey ilçesinde düzenlenen '14. Uluslararası Leylek Festivali'ne katılanlar, gözlem kulesi ve göle açıldıkları kayıklardan, evlerin çatıları ile elektrik direklerine yuva yapan leylekleri izledi.

Yaşam

Arı Sütü Ev Kadınlarının Umudu Oldu

Ordu'da kadınların arı sütü üreterek aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla geçen yıl hayata geçirilen proje kapsamında bugüne kadar 100'ün üzerinde kursiyer eğitim aldı.

Yaşam

Hem Ruhlarını Hem Bedenlerini Güçlendiriyorlar

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kalkınma Bakanlığı iş birliğinde SODES kapsamında hayata geçirilen gençlik merkezinde eğitim alan öğrenciler, Kuran-ı Kerim öğrenmenin yanı sıra spor ve sosyal aktivitelerle gönüllerince eğleniyor.

Yaşam

60 Yıldır 'Lak Lak' Sesini Bekliyorlar

Kayseri'nin Saracık Mahallesi'nde havaların ısınmasıyla yeniden mahalledeki yuvalarına yerleşen leylek ailesi, gagalarından çıkardıkları sesler nedeniyle mahalle sakinleri tarafından 'lak lak'lar olarak anılıyor.

Yaşam

Mavi Suların 'Engelsiz' Yelkencileri

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunca kısa sürede büyük ilgi gören engelli yelken branşına yönelen sporcular, Akdeniz'in mavi sularındaki antrenmanlarla 2024'te Paris'te düzenlenecek paralimpik oyunlara hazırlanıyor.

Yaşam

'Beyaz Cennet' Rekora Koşuyor

Yılın ilk 5 ayında 557 bin kişinin ziyaret ettiği Pamukkale'de 2014 yılındaki 1 milyon 875 bin ziyaretçi sayısının geçilerek yıl sonunda rekor kırılması hedefleniyor.

Yaşam

Eve Sığmayan Antika Tutkusu

Yalova'da yaşayan 58 yaşındaki emekli esnaf İsmet Karataş, 43 yıldır biriktirdiği, artık evine ve dükkanına sığmayan bazıları antika 2 binden fazla eski eşyasını bir müzede sergilemeyi amaçlıyor.

Yaşam

Suriyeli Abdülmuin Ailesine Kavuştu

Kilis Valiliği, terör örgütü YPG/PKK tarafından tuzaklanan mayının patlaması sonucu ağır yaralana ve Türkiye'de tedavi altına alınan 9 yaşındaki Abdülmuin el-Hasan'ı annesi ve 3 kardeşiyle buluşturdu.

Yaşam

Üstü Açık Tarihi Camide Cuma Namazı

Gümüşhane-Trabzon sınırında yer alan bin 800 rakımlı Kadırga Yaylası'ndaki 557 yıllık üstü açık camide, yüzyıllardır insanlar, açık havada çimenler üzerinde ibadet ediyor.

Yaşam

Seradan Golf Sahasına

Antalya'da 12 yıldır eğitim verilen maddi imkanları kısıtlı ailelerin çocuklarından milli takıma kadar yükselmeyi başaran 23 golf sporcusu yetişti.

Yaşam

Seçimler, Temenniler ve Sosyoloji

Seçim gecesi, hayal kırıklığına uğrayan toplum kesimlerinin, en azından bir kısmının, beklentilerinin sosyal medya vasıtasıyla nasıl köpürtüldüğüne ve bunun nelere yol açabileceğine tanıklık ettik.

Yaşam

28 Yıllık Eşine 'Can' Oldu

Uşak'ta çocukluğundan bu yana böbrek hastası olan Ayşe Bacak, 28 yıldır aynı yastığa baş koyduğu eşinden nakledilen böbrekle hayata tutundu

Yaşam

Atatürk Evi Müzesi'nin Tapusu Sergileniyor

Atatürk'ün Bursa'ya geldiğinde kaldığı, 6 Şubat 1933'te Bursa Nutku'nu okuduğu, bugün Atatürk Evi Müzesi olarak hizmet veren köşkün Atatürk adına tescilini gösteren tapu senedi ilk kez sergiye açıldı.

Yaşam

Yıldızlar Altında Atlı Kamp

Tatil için Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'yı tercih eden çoğunluğu yabancı turistler, vadi ve tepeleri at sırtında gezip, vadi içlerine kurulan çadırlarda yıldızlar altında konaklıyor.