Yaşam

Uygun fiyatlı ehliyet

Hepimizin bildiği gibi herhangi bir vasıtayı kullanmanın gerekli koşulları vardır. Bunlardan en önemlisi kullandığınız vasıtaya uygun ehliyete sahip olmaktır.

Yaşam

Arabesk Müziğin Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Arabesk müziğin usta ismi Devran Çağlar bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İşletmenin sahibi Yavuz Hancı 'Bugün sahnesi vardı. Kendisinden haber alamayınca evine gittik. İçeri girdiğimizde cansız bedeniyle karşılaştık' dedi.

Yaşam

Maduro: Bu Dizi Sayesinde Müslüman Olacağım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Diriliş Ertuğrul'un ekibi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde düzenlenen Gençlik Söyleşisi'ne katıldı. Çavuşoğlu, 'Eylül ayında Venezuela'ya gittiğim zaman ikili görüşmeleri yaptım. Maduro 'bu dizi gerçek İslamiy

Yaşam

Venezuela'da Sıcak Saatler!

Venezuela Ordusunda kopmalar devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde 4 askerden sonra Venezuela ile Kolombiya'yı birbirine bağlayan Tienditas Köprüsü'nde görevli Binbaşı Hugo Parra Martinez de, Kolombiya'ya sığındı. Venezuela Donanmasına ait altı geminin Porto

Yaşam

Ege Denizi'nde Kırmızı Alarm

Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus'un batı kısımlarında mercan kayalıklarda yaşayan zehirli deniz canlısı aslan balığı, Gökova Körfezi'ni istila etmeye başladı.

Yaşam

Kış Tatilinin Merkezi, Kocaeli

İstanbul'a yakınlığı ve sunduğu muhteşem imkanlarla, kış tatili yapmak ve sömestr tatilinde arkadaş grupları veya aile ile güzel zamanlar geçirmek için tercih edilen şehirlerin başında Kocaeli gelmektedir.

Yaşam

Engelli Çocuk İçin Güzergahını Değiştirdi

Kocaeli'nin Derince ilçesinde bir süre bekleyen engelli çocuğu kucağına alarak halk otobüsüne bindiren şoför, anne ve engelli çocuğu için güzergahını değiştirdi. Güvenlik kameralarına yansıyan o anları anlatan şoför, "Çocuğun gülüşü her şeye bedel" dedi.

Yaşam

Susturucu Taktığı Dürbünlü Tüfekle Kuş Avladı

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde parka gelen bir kişi susturucu taktığı dürbünlü tüfekle onlarca kuş avladı. Kuşların kafasını kestikten sonra aracına koyan kişi, olay yerinden ayrılırken, o anlar vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görünt

Yaşam

Usta Oyuncu Hayatını Kaybetti

Son olarak Kiralık Aşk dizisinin Hulusi Baba'sı olarak rol alan ve şubat ayında evinde düşüp kalçasını kıran usta oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Yaşam

Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Yaşam

Cüneyt Arkın Korkuttu!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, yaşadığı solunum sıkıntısı nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Arkın'ın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yaşam

Cüneyt Arkın'dan Kötü Haber!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, yaşadığı solunum sıkıntısı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Yaşam

'Taş Kule' Leylek Sayısını Artırdı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, vatandaşların elektrik direklerine yuva yapan leyleklerin akıma kapılıp telef olmasını önlemek için yıllar önce yaptığı taş kule sayesinde bölgede konaklayan leylek sayısı arttı.

Yaşam

Savaş, Barış ve Yeni Denge Arayışları

Gelinen aşamada İkinci Dünya Savaşı ve müteakiben Soğuk Savaş sonrası sistemin doğal ömrünü tamamladığı ve dünyanın yeni bir siyasi-askeri dengeyi kurana kadar kaotik bir süreçten geçeceği anlaşılıyor.

Yaşam

Yavru Leylekler Deneme Uçuşunda

Türkiye'nin en büyük leylek kolonilerinden birisinin bulunduğu Konya'nın Beyşehir ilçesindeki Leylekler Vadisi'nde dünyaya gözlerini açan yavru leylekler, yuvalarında kanat çırpıp büyük göç öncesi uçuş idmanlarına başladı.

Yaşam

Kiraz Üreticileri 'Ayı' Nöbetinde

Türkiye'de kiraz hasadının en geç yapıldığı yerlerden Konya'nın Hadim ilçesinde çiftçiler, çoğu ihraç edilen ürünlerine ayılardan gelebilecek zarar sebebiyle geceleri bahçelerinde ateş yakıp sabaha kadar nöbet tutuyor.

Yaşam

Flamingoların Tek Sıra 'Sabah Yürüyüşü' Şöleni

Kırşehir'in Mucur ilçesinde dahil üç ayrı kararla korunan Kırşehir'in Mucur ilçesindeki Seyfe Gölü Kuş Cennetinde, yöre halkının ifadesiyle allı turnalarla telli turnanın birlikte yaşam sürdüğü güzel görüntüler oluşuyor.

Yaşam

Gazinin Kaybettiği Gözleri Olacak

Çukurca'da mayın patlaması sonucu görme yetisini ve sağ elini kaybeden gazi Arısoy'un, birine bağımlı olmadan hayatını sürdürebilmek için birlikte eğitime başladığı rehber köpeği Bobby, onun iki gözünün yerini alacak.

Yaşam

Eşini 7 Bin Kilometre Uzakta Buldu

Arkadaşının tatil tecrübesinden etkilenip gittiği Tayland'da aşık olduğu ve bir süre görüştüğü kız arkadaşı ile evlenen Bigalı Onur Coşkun, memleketinde de Türk geleneklerine göre düğün yaptı.

Yaşam

Münbiç Uzlaşısı Neyin İşareti?

Amerikan tarafı mecbur kaldığı bir adımı atıyor; istediğinden değil. Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana attığı kritik ve başarılı adımlar, Amerikan tarafını bu anlaşmaya mecbur bıraktı.

Yaşam

Pedal Çevirerek Hacca Gidiyorlar

Makedonyalı 2 arkadaş, avukat Senad İdrisi ve imam Amir Aslani, bisikletle çıktıkları ve 3 kıta, 6 ülkede sürecek olan yolculuklarının sonunda hac vazifesini gerçekleştirmek üzere Mekke'de olmayı hedefliyor.

Yaşam

Merkel'in Mülteci Açmazı

Merkel'in koalisyon ortağı Seehofer'i memnun edecek adımları atması, AB düzlemindeki ortaklarını kaybetmesine yol açacak, bu adımları atmaması ise koalisyon ortağı CSU'yu ve başbakanlık koltuğunu kaybetmesi ihtimalini ortaya çıkaracak.

Yaşam

Mısır Darbe Rejiminin Bedelini Ödüyor

Mısır'da 2013'teki darbenin ardından iktidara gelen Sisi rejimi, ekonomik anlamda kötü gidişi engelleyemediği gibi yanlış dış politika tercihlerden dolayı ülkeyi bölgesel düzeyde pasif bir aktör haline getirdi.

Yaşam

Ab-abd Ticaret Savaşı Alevleniyor

AB ve ABD arasında çeşitli ürünlere karşılıklı gümrük vergileri konmasıyla başlayan ticaret savaşlarına otomotiv sektörünün de dahil olması tehditleri yükseltti.

Yaşam

12 Bin Parça Çinili Minare Yıllara Meydan Okuyor

İznik'te Osmanlı'nın ilk vezirlerinden Çandarlı Halil Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan, adını minaresini kaplayan turkuaz, mavi ve yeşil renkli çinilerden alan İznik Yeşil Cami, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor