Emlak
21 Kasım 2017 Salı

Yarısı bitti! Bölgenin en büyüğü olacak

Türkiye'nin Cerablus'tan sonra El Bab'da inşa ettiği 200 yataklı hastane inşaatının yarısı tamamlandı.
Yarısı bitti! Bölgenin en büyüğü olacak

Türkiye'nin sınır güvenliği sağlamak adına başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki iyileştirme çabaları hızla devam ediyor. Cerablus ve Azez'de hastanekuran Türkiye, El Bab'da kuracağı 200 yataklı hastanenin inşaatına devam ediyor. Bölgenin en büyüğü olacak El Bab Hastanesi inşaatının yüzde 50 si tamamlandı. Hastanenin 2018 Mart ayına kadar hizmete açılması hedefleniyor.

DOKTORLAR SURİYELİ

Sağlık Bakanlığı'na bu hastanelerde görev yapmak için geçtiğimiz Ağustos'a kadar Türkiye'ye sığınan 600'ü uzman yaklaşık 1.200 Suriyeli doktor başvurdu. Edinilen bilgiye göre bu doktorların 700'ü bölgede kurulan yerleşik hastaneler, sahra hastaneleri ve sağlık merkezlerinde görevlendirildi. Hastanelerde görev yapan doktor ve hemşirelerin büyük çoğunluğu Suriyeli personelden oluşuyor. Sağlık personelinin maaşlarını da Türkiye ödüyor.

300 YATAKLI 3 HASTANE

El Bab Hastanesi tamamlandığında Türkiye bölgede toplam 300 yataklı 3 hastane ile Suriyeli vatandaşlara sağlık hizmeti vermiş olacak. Hastanelerin tam faaliyete geçmesiyle sadece burada tedavi edilemeyen ağır hastalar Sağlık Bakanlığı'nın gözetiminde tedavi için Türkiye'ye gelecek. Böylelikle sınır kentlerindeki mültecilere yönelik sağlık hizmeti yükü ve sınırlardan geçişin azaltılması hedefleniyor.

152 BİN KİŞİYE HİZMET VERİLECEK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, geçen hafta Suriye'de kurulan hastanelerde 152 bin 230 Suriyeliye sağlık hizmeti verildiğini açıkladı.

Emlak

Konut satışları aralık ayında %47,6 azaldı

Ekonominin lokomotifi konumundaki konut satışları 2020 Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %47,6 azalarak 105 bin 981 oldu. Böylece 2020'de toplamda 1 milyon 499 bin 316 konut satılmış oldu.

Emlak

Konut Yatırımı İçin Tek Seçenek Türkiye Mi?

Türkiye'de en sık tercih edilen yatırım alışkanlıklarından biri olan, konut yatırımı her geçen yıl daha çok rağbet görmeye ediyor. Yatırımcılar kimi zaman kira gelirlerine odaklanırken, zaman zaman kısa süreli al – sat yapmayı tercih edebiliyor. Bununla b

Emlak

20 bin kişi akın etti

Ankara ile Kars arasında sefer yapan ve son günlerde ilgi odağında olan Doğu Ekspresi ile kente gelen yerli ve yabancı turistler, turizmin canlanmasına vesile oldu.