Dünya
12 Mart 2021 Cuma

Yalnız kalmaktan korktuğu için aylarca kardeşinin cansız bedeniyle yaşadı

Ukrayna'da 52 yaşındaki adam, yalnız kalmaya korktuğu için ölen kardeşinin cansız bedeniyle 4 ay boyunca yaşadı. Cansız bedeni bulan komşular, "Koku üzerine eve gittik. Koltukta battaniyenin altında çürümüş bir haldeydi" dedi.
Yalnız kalmaktan korktuğu için aylarca kardeşinin cansız bedeniyle yaşadı
52 yaşında Valeriy adındaki adam, kalp krizinden ölen erkek kardeşinin cansız bedeniyle aylarca birlikte yaşadı. Kardeşine hayattaymış gibi davrandığını ve onunla konuşmaya devam ettiğini bildiren adam, 'yalnızlıktan korktuğu için cansız bedenle yaşadığını, kendinde onu gömecek gücü bulamadığını' söyledi.

KOMŞULARI BULDU
Cansız bedeni kardeşlerin komşuları buldu. Yandaki evde yaşayan Albina, 'Kardeşleri uzun zamandır görmemiştik. Onlara bakmaya gittiğimizde korkunç bir koku aldık. Kanepede biri yatıyordu, üzeri battaniye ile kaplıydı. Battaniyeyi aldığımızda çürümüş bir insanın cansız bedenini gördük. Valeriy kardeşine yaşıyormuş gibi davranmış, onunla konuşmaya devam etmiş. Biz de yalnızlıktan korktuğunu söyledi' diye konuşuyor.

HERHANGİ BİR ŞİDDET İZİ YOK
Olay yerine gelen sağlık ekipleri cansız bedeni morga kaldırdı. Polis merkezinden yapılan açıklamaya göre, adam cansız bedenle 4 ay yaşamış ve yapılan yüzeysel incelemeye göre herhangi bir şiddet izine de rastlanmamış.
Dünya

AstraZeneca aşısına 4 ülke talip oldu

Kan pıhtılaşması' sorunu nedeniyle dikkatleri üzerine çeken AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarını alan ABD ile Danimarka, aşıların kullanımını durdurarak ihtiyacı olan ülkelere vermeyi teklif etti.

Dünya

Rus istihbaratı, Ukrayna konsolosunu gözaltına aldı

Rus istihbaratı, Ukrayna'nın Rusya'da görev yapan St. Petersburg Konsolosu Aleksandr Sosonyuk'u 'Rusya'ya ait gizli bilgileri toplamak' suçlamasıyla gözaltına aldı. Ukrayna, yapılan eylemin 'diplomatik çalışma statüsüne aykırı' olduğu belirtti.