Teknoloji
8 Haziran 2021 Salı

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleşecek. Fuar, tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak.
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor
Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen ve geçmiş yıllarda teknoloji meraklılarının uğrak noktalarından biri haline gelen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşecek.“İleri Teknolojiler” temasıyla gerçekleşecek fuarda, başta savunma sanayi olmak üzere, eğitim, enerji, tarım, iletişim, ulaşım ve sağlık sektörlerindeki akıllı çözüm teknolojilerinin katılımcılarla paylaşılması amaçlanıyor.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da teknolojik ürünlerin sergilenmesi, geniş kitlelere ulaştırılması ve verimlilik alanında farkındalığın artırılması da öncelikler arasında.Yerli ve yabancı şirketlerin bir araya geleceği etkinlikte dikkat çeken katılımcılardan biri de bu yılın başında kurulan Cerebrum Tech olacak.
Cerebrum Tech’in ana iş alanlarını 7 odak teknoloji oluşturuyor. Bunlar; yapay zekâ, veri analitiği, robotik, blok zinciri, uygulama geliştirme, AR/VR teknolojileri ve siber güvenlik.Fuar alanında özellikle AR/VR, IoT, yapay zeka ve görüntü işleme teknolojilerinin tanıtımını yapacaklarını belirten Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, “Uzun bir süre sonra ilk kez Verimlilik ve Teknoloji Fuarı sayesinde teknoloji meraklılarıyla bir araya geleceğiz. Öncelikle bunun için oldukça heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Bu fuar vesilesiyle, geliştirdiğimiz çözümleri, teknoloji meraklıları ve ilgilileriyle bir araya getireceğiz. Özellikle AR/VR teknolojileri üzerine çözümlerimizle fuar katılımcılarına bu teknolojileri deneyimleme fırsatı sunacağız. Tüm teknoloji meraklılarını ve genç arkadaşlarımızı standımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.
Teknoloji ve Verimlilik Fuarı 9-12 Haziran tarihlerinde 09:30-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Kaynak: Verimlilik ve Teknoloji Fuarı açılıyor
Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.