Güncel
6 Ocak 2021 Çarşamba

Uzaktan eğitim süresi uzatıldı! Okullar ne zaman açılacak?

Uzaktan eğitimine devam eden öğrenciler için alınan yeni karar açıklnadı. 4 Ocak'a kadar süreceği açıklanan uzaktan eğitim Milli Eğitim Bakanlığı'nca 22 Ocak'a kadar uzatıldı.
Uzaktan eğitim süresi uzatıldı! Okullar ne zaman açılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim süreci ve okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili yeni düzenlemelere gitti.

4 Ocak'ta sona erecek olan uzaktan eğitim bugün Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı yeni kararla uzatıldı. Uzaktan eğitimin 22 Ocak'a kadar devam edeceği belirtildi. Öte yandan okullarda yarıyıl tatili de 25 Ocak'ta başlayacak ve üç hafta sürecek.

KARNELER OKULLARDA VERİLECEK
Karne dağıtımları 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren okul yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde dağıtılacak.

YARI YIL TATİLİ ÜÇ HAFTA OLACAK
25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek.

Böylelikle 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.
Güncel

Berat Albayrak'la ilgili çok konuşulacak iddia

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki buzları erittiği öne sürülen Albayrak'ın 10 ya da 15 gün içerisinde Beştepe'de tekrar görevlendirileceği konuşuluyor.

Güncel

Hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı!

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin koronavirüs aşısı olmalarının ardından bu sabah hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı. İlk etapta Türkiye'de 1 milyon sağlık çalışanı aşılanacak.