Uefa'ya Ağır Sözler! 'Donald Trump Gibi...'
Spor

Uefa'ya Ağır Sözler! 'Donald Trump Gibi...'

İnternet Medya -
Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars, UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nun maçları oynatmak konusundaki ısrarını ağır sözlerle eleştirdi.

Hollanda Başbakanı , hafta içerisinde yaptığı açıklamayla ülkede 1 Haziran'a kadar futbol maçlarının oynanmayacağını açıklamıştı.

UEFA ise bu karardan 1 gün sonra sezonun takvimini yeniden yapmış ve liglerin 30 Haziran'a kadar bitirilmesini istemişti. Ancak, Avrupa'da koronavirüs salgınının boyutu nedeniyle yeni hedef ise 3 Ağustos'a kadar ligleri bitirmek olmuştu.

Overmars ise salgının geleceği bilinmezken maçları oynatmak konusunda hevesli olan UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nu eleştirdi.

Overmars, 'Neden parayı, halk sağlığının önüne koyuyorlar. Gerçekten anlamıyorum. Federasyonun biraz daha bağımsız olmasını ve dik durmasını bekliyordum. Ancak, onlar da UEFA'nın arkasına saklanmayı seçtiler.' ifadelerini kullandı.

'UEFA'YI DONALD TRUMP'A BENZETİYORUM'

TV'den gelecek yayın parasının boşa gitmemesi için bir çaba olduğunu dile getiren Overmars, 'UEFA ile Hollanda Futbol Federasyonu'nu ABD Başkanı 'a benzetiyorum. O da 'ekonomi, sağlıktan önemlidir' diyordu. Günaydın beyler! Hollanda'da her gün 100'ün üzerinde insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybediyor.' dedi.

Marc Overmars, 'Şu anda futbolu düşünmek ve oynamak tamamen sorumsuzluktur.' diyerek sözlerini noktaladı

KAYNAK: SPORX

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.