Dünya
12 Ocak 2021 Salı

Twitter'ın hisseleri Trump'ın hesabının askıya alınmasının ardından değer kaybetti

Sosyal medya platformu Twitter'ın hisseleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından yüzde 12'ye kadar değer kaybetti.
Twitter'ın hisseleri Trump'ın hesabının askıya alınmasının ardından değer kaybetti
Şirketin New York borsasında işlem gören hisseleri, Trump'ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından düşüş gösterdi.
Cuma günü 51,48 dolardan kapanan Twitter'ın hisse fiyatı, pazartesi gün içerisinde 45,15 dolara kadar geriledi ve yüzde 12'lik değer kaybetti.

TRUMP'IN HESABI KALICI OLARAK ASKIYA ALINMIŞTI
Sosyal medya platformu Twitter, cuma günü Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı. Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, 'Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra daha çok şiddeti kışkırtma riski sebebiyle bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık.' ifadesi kullanılmıştı.
Twitter, Trump'ın daha etkin olduğu ve 'realDonaldTrump' kullanıcı adına sahip hesabı kapatırken, Trump'ın seçim kampanya ekibince kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan 'TeamTrump' hesabını da askıya almıştı.

TRUMP ASKIYA ALMA KARARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Trump ise Twitter'ın bu adımından sonra yaptığı yazılı açıklamada, Twitter'ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini vurgulayarak, 'Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız.' mesajını vermişti.
'realDonaldTrump' kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump, söz konusu yazılı açıklamayı Başkanlık makamının resmi hesabı olan 'POTUS'tan paylaşmış ancak kısa süre sonra Twitter, Trump'ın bu paylaşımını da silmişti.

Dünya

Seçilmiş ABD Başkanı Biden'a şok!

Teksas polisi, seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı. Evinde arama gerçekleştirilen Rodriguez'in suçunu itiraf ettiği bildirildi.