Güncel
11 Eylül 2021 Cumartesi

Türkiye'nin ortalama IQ'su da hesaplandı!

Dünyanın en yüksek IQ'ya sahip ülkeleri sıralandı. Türkiye'nin ortalamasının 90 olarak gösterildiği listede, zirveyi 108 IQ ile Hong Kong ve Singapur paylaştı. İki ülkenin de Asya'dan olması dikkat çekti.
Türkiye'nin ortalama IQ'su da hesaplandı!
Dünyanın en zeki ülkeleri sıralaması sık sık yeniden güncelleniyor. IQ hesaplamasıyla şekillenen zeki ülkeler sıralaması bir kez daha hesaplandı. Türkiye'nin ortalama 90 puan olarak gösterildiği listede, birinciliği 108 IQ ile Asya ülkeleri Singapur ve Hong Kong paylaştı.

İKİ ÜLKEYİ YİNE ASYA ÜLKELERİ TAKİP ETTİ
Webtekno'nun derlediği habere göre Hong Kong ve Singapur'u yine Asya'nın teknoloji açısından gelişmiş ülkeleri takip etti. Güney Kore 106 puanla üçüncü olurken, Çin 105 puanla dördüncü oldu. Avrupa ülkeleri ise Tayvan'ın arkasından sıralamaya girebildi.

İşte ilk IQ seviyesi en yüksek 10 ülke:

Hong Kong: 108
Singapur: 108
Güney Kore: 106
Çin: 105
Japonya: 105
Tayvan: 104
İtalya: 102
İsviçre: 101
Moğolistan: 101
İzlanda: 101
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.