Emlak
8 Ocak 2018 Pazartesi

Türkiye'nin en uzunu olacak! İmzalar atıldı

Türkiye'nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir terası olacak "Tortum Gölü Fiyortpark (Cam Teras)" projesi için KUDAKA ve Uzundere Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.
Türkiye'nin en uzunu olacak! İmzalar atıldı

Tortum Gölü üzerinde yapılması planlanan,12,3 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en  uzun ve geniş alanlı cam seyir terası olacak "Tortum Gölü Fiyortpark (Cam Teras)"  projesi için KUDAKA ve Uzundere Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Erzurum'da, Tortum Gölü üzerinde yapılması planlanan ve  12,3 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir terası  olacak "Tortum Gölü Fiyortpark (Cam Teras)" projesi için Kuzeydoğu Anadolu  Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Uzundere Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

KUDAKA'dan yapılan yazılı açıklamada, Cazibe Merkezlerini Destekleme  Programı (CMDP) kapsamında Kalkınma Bakanlığınca başarılı bulunarak uygulanmasına  karar verilen "Tortum Gölü Fiyortpark (Cam Teras)" proje sözleşmesinin Uzundere  Belediye Başkanı Halis Özsoy ve KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen  arasında imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Toplam 3 milyon 181 bin 897 lira bütçeye sahip ve 1 milyon 500 bin  liralık bölümü KUDAKA tarafından finanse edilecek proje ile Tortum Gölü üzerine  toplam 12,3 metre uzunluğunda Türkiye'nin en uzun ve geniş alanlı cam seyir  terası ve bin metrekare alana sahip kafeterya kurulacaktır. Ayrıca proje  kapsamında Tortum Gölü etrafında ziyaretçiler için bisiklet ve yürüyüş yolları  ile otopark oluşturulacaktır."

Tortum Gölü Cam Terası'nın, Tortum Gölü'nü ve Tortum Şelalesi'ni  ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için önemli bir uğrak yeri olacağı  aktarılan açıklamada, cam terasın Türkiye'de göl tabanlı bir vadiye açılan ilk  seyir terası niteliğini taşıyacağı kaydedildi.

Açıklamada, toplam 9 ay sürecek projenin 2018 içerisinde  tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

Emlak

Konut satışları aralık ayında %47,6 azaldı

Ekonominin lokomotifi konumundaki konut satışları 2020 Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %47,6 azalarak 105 bin 981 oldu. Böylece 2020'de toplamda 1 milyon 499 bin 316 konut satılmış oldu.

Emlak

Konut Yatırımı İçin Tek Seçenek Türkiye Mi?

Türkiye'de en sık tercih edilen yatırım alışkanlıklarından biri olan, konut yatırımı her geçen yıl daha çok rağbet görmeye ediyor. Yatırımcılar kimi zaman kira gelirlerine odaklanırken, zaman zaman kısa süreli al – sat yapmayı tercih edebiliyor. Bununla b

Emlak

20 bin kişi akın etti

Ankara ile Kars arasında sefer yapan ve son günlerde ilgi odağında olan Doğu Ekspresi ile kente gelen yerli ve yabancı turistler, turizmin canlanmasına vesile oldu.