Güncel
31 Mayıs 2021 Pazartesi

Türkiye İşçi Partisi, Sedat Peker'in iddiaları için bağımsız bir komisyon kuracak

Sedat Peker, Türkiye İşçi Partisi'ni harekete geçirdi. İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Peker'in iddialarını araştırmak adına bağımsız bir komisyon kuracaklarını duyurdu.
Türkiye İşçi Partisi, Sedat Peker'in iddiaları için bağımsız bir komisyon kuracak
Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in YouTube'ta yayınladığı videolarda dile getirdiği iddiaları araştırmak üzere bağımsız bir komisyon kuracaklarını açıkladı.

'RAPOR HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ'
Şık, Medyascope kanalında katıldığı programda komisyonda, gazeteciler ve hukukçuların olduğunu belirtti. Şık, Meclis'te iddiaları araştırmak üzere komisyon kurulması önerisinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini hatırlatarak, 'Bunun için biz kendimiz bağımsız bir komisyon kuruyoruz. İçinde gazeteciler ve hukukçular var. Hep birlikte tüm bu iddiaları araştırıp dört başı mamur bir rapor haline getirmeye çalışacağız' dedi.
Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi