Türkiye-abd Arasındaki Kritik Görüşme Sona Erdi!
Güncel

Türkiye-abd Arasındaki Kritik Görüşme Sona Erdi!

İnternet Medya -
Türkiye ile ABD arasındaki mevcut sorunların çözümüne yönelik ABD'ye gelen Türk heyeti, ABD Dışişleri Bakanlığındaki görüşmeleri sona erdi. Görüşmeden ilk fotoğraflar ajanslara düştü. İkinci görüşme için heyet ABD Hazine Bakanlığı'na ulaştı. Görüşme kısa

Türkiye ile ABD arasındaki mevcut sorunların çözümüne yönelik ABD'ye gelen Türk heyetinin ABD 'nda Amerikalı yetkililerle gerçekleştirdiği görüşme tamamlandı.

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın yaptığı 9 kişilik Türk heyeti ile ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan'ın başkanlığını yaptığı Amerikan heyeti arasındaki görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmazken, Türk heyetinin diğer temaslarına devam edeceği bildirildi.

Görüşmede ağırlıklı olarak, İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla ev hapsinde bulunan ABD'li papaz Andrew Craig Brunson konusu ve ABD'nin Türkiye'ye yaptırım kararının ağırlıklı olarak ele alındığı kaydedildi.

Türk heyetinin temaslarına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik ediyor.

İKİNCİ GÖRÜŞME HAZİNE BAKANLIĞI'NDA

ABD'deki görüşme trafiği sürüyor. Türk heyet, ikinci görüşme için ABD Hazine Bakanlığı'na ulaştı. Türk heyetinde , ile Hazine ve Maliye Bakanlığından 3'er temsilcinin bulunduğu kaydedilmişti.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.