Güncel
8 Eylül 2021 Çarşamba

Türk İHA'ları Yunan medyasında panik yarattı

Yunan medyasındaki bir programda Türk İHA'larının ne kadar tehlikeli bir boyuta geldiğine dikkat çekilirken "Türkler Ege'de ateşle oynuyorlar. Kışkırtıcı olmanın yanı sıra tehlikeli oluyorlar." ifadeleri kullanıldı.
Türk İHA'ları Yunan medyasında panik yarattı
Savunma sanayiinde yapılan atılımlarla İHA ve SİHA konusunda dünyada önemli bir konuma yükselen Türkiye, komşu ülkede tartışma konusu olmaya devam ediyor. Yunan medyasındaki bir televizyon programında Türk İHA'larının kendilerini için ne kadar tehlikeli boyuta ulaştığına dikkat çekildi.

YUNAN MEDYASINDA TÜRK İHA'SI TARTIŞMASI
Söz konusu programda şu ifadeler kullanıldı:
'Türkler Ege'de ateşle oynuyorlar. Kışkırtıcı olmanın yanı sıra tehlikeli oluyorlar. Olay yakın zamanda Doğu Ege'de yaşandı. Yunan helikopteri eğitim uçuşu yapmak için, Yunan fırkateyninden gece görüş ekipmanları ile gece vakti havalandığında 500 metre kadar yakın bir mesafede bir Türk İHA'sı gördüler. Büyük bir İHA değildi. Ama önlerinden geçebilecek kadar büyüktü. Bu bir kere olmadı, iki kere oldu. Türk İHA'sı tekrar geldi ve önlerinden geçti. Helikopterlerin deneyimli operatörleri gerekli tüm işlemleri yaparak, fırkateyne haber verdi ve gemiye geri döndü.

'BU OLAY İHA'LARIN NE KADAR TEHLİKELİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR'
Bu olay geceleri alçak irtifada İHA'ların ne kadar tehlikeli olabileceğini gösteriyor. Türkler orada sadece İHA'ları ile pilot olmadan oldukları için, bizim pilotlarımızın hayatını tehlikeli hareketlerle riske atıyorlar. Aynı Türk İHA'larının donanma tatbikatı sırasında Yunan gemilerinin üzerine uçtuğunu not etmeliyiz. Bu çifte provakasyon Yunan operatörleri için son derece ciddi bir uyarıdır'
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.