Güncel
5 Ocak 2021 Salı

TSK, rejim ordusunun İdlib'e asker sevkiyatı sonrası harekete geçti

Rejim ordusunun son günlerde İdlib ve çevresine ağır silah destekli çok sayıda asker konuşlandırması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri, saldırı olasılığına karşı alarma geçti.
TSK, rejim ordusunun İdlib'e asker sevkiyatı sonrası harekete geçti
Rejimle muhalif grupları ayıran cephe hatlarına son bir hafta içerisinde ağır silah desteğinde asker konuşlandıran TSK, bölgeye çok sayıda zırhlı personel taşıyıcıları, zırhlı araç, tank, seyyar kurşun geçirmez güvenlik kabinleri ve askeri radarlar sevk etti. Rejimin olası saldırısını karşılamak amacıyla bölgede yeni karakollar oluşturuldu ve mevziler kazıldı.

PAZAR GÜNÜ ROKETLİ SALDIRI GERÇEKLEŞTİ
Milliyet'in haberine göre, Türkiye'den İdlib'e hareket halinde olan TSK'nın takviye askeri konvoyunun ise, İdlib-Bab el Hava karayolunda saldırıya uğradığı öğrenildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre pazar gecesi henüz kimlikleri bilinmeyen terörist bir grup tarafından düzenlenen roketli saldırıda can kaybı yaşanmadı. Bölgedeki kaynaklar, saldırı sonrası TSK tarafından kapsamlı bir operasyon başlatıldığını bildirdi.

Güncel

Berat Albayrak'la ilgili çok konuşulacak iddia

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki buzları erittiği öne sürülen Albayrak'ın 10 ya da 15 gün içerisinde Beştepe'de tekrar görevlendirileceği konuşuluyor.