Trump'tan Türkiye'ye Kaşıkçı Teklifi
Güncel

Trump'tan Türkiye'ye Kaşıkçı Teklifi

İnternet Medya -
ABD Başkanı Trump kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Trump, Suudilerle görüştüm, çok kötü bir durum, Türkiye ile birlikte çalışarak bu olayı aydınlatabiliriz' dedi.

Beyaz Saray'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trump, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

'BİR SUUDİ YETKİLİYLE GÖRÜŞTÜM, BU ÇOK KÖTÜ BİR DURUM'

Trump, Suudi Arabistanlı en üst düzey bir isimle Kaşıkçı konusunu konuştuğunu ifade etti. Kaşıkçı'ya ilişkin Suudi Arabistan'dan kiminle görüştüğünü ismen zikretmeyen Trump, 'Bu çok üzücü bir durum, çok kötü bir durum. Böyle bir şeyin bir gazetecinin ya da herhangi bir kimsenin başına gelmesine izin veremeyiz. ' ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE İLE YAKIN ÇALIŞARAK OLAYI AYDINLATABİLİRİZ'

'Bu durum Beyaz Saray'da bizim için çok önemli bir mesele. Sonuna kadar gideceğiz.' diye konuşan Trump, konuya ilişkin olarak Türkiye ile yakın çalışarak olayı aydınlatabileceklerini söyledi.

'KAŞIKÇI'NIN NİŞANLISINI BEYAZ SARAY'A DAVET ETTİK'

Trump ayrıca Kaşıkçı'nın nişanlısıyla da görüştüklerini dile getirerek, kendisini Beyaz Saray'a davet ettiklerini belirtti.

'ANLADIĞIMIZ KADARIYLA KONSOLOSLUĞA GİRDİ, BİR DAHA ÇIKAMADI'

Trump, 'Kimin yaptığını bulacağız. Anladığımız kadarıyla kendisi konsolosluğa girdi, fakat bir daha çıkmadı. ' diye konuştu.

PENCE, SUUDİ ARABİSTAN'A FBI TEKLİFİ YAPMIŞTI

Trump'ın bu açıklamasından saatler önce ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise, Suudi Arabistan'a seslenerek 'Suudilerin yardım talep etmesi halinde, ABD, Türkiye'ye FBI ekibi göndermeye hazır ' teklifinde bulunmuştu.

KAYNAK: AA, HABER7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.