Dünya
12 Aralık 2020 Cumartesi

Trump, Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak

ABD Başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğine atayacağını duyurdu.
Trump, Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyesi olarak yapacağı atamaların listesi yayımlandı.

LİSTEDE 29 İSİM VAR
Listedeki 29 ismin arasında ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz de yer aldı.

KONSEY, SAĞLIKLI YAŞAMA YÖNLENDİRİYOR
ABD'nin 34. Başkanı Dwight David Eisenhower tarafından 1956'da kurulan konsey, ABD'lilerin daha sportif ve sağlıklı bir yaşama yönlendirilmesini amaçlıyor.

DR. MEHMET ÖZ KİMDİR?
Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Amerika'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Wilmington Delaware'deki Tower Hill School'da tamamlayan Öz, 1982'de Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu. 1996'da yılın Türk-Amerikalısı seçildi. 2009 yılında en önemli 500 Müslüman arasında gösterildi. 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda 'Yarının Lideri' olarak seçilen Öz, 2010'da Talk Show'uyla Gündüz Kuşağı En İyi Talk Show Emmy Ödülünü kazandı. 'For Healing from the Heart' kitabı ile 'Books for a Better America Award'a değer görüldü. 'American Society of Laser Medicine and Surgery' Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nin 'Blake more Research Ödülü'nün de sahibidir.
Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole'nin kızı Dr. Lisa Jane ile 1985'te evlenen ünlü doktorun bu evliliğinden; Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu dünyaya geldi.

Dünya

Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı

Dün gerçekleşen yemin töreni ile ABD'de Joe Biden dönemi resmen başladı. Washington'ın en köklü Ermeni lobisi ANCA ise Biden'a gönderdiği tebrik mesajında Dağlık Karabağ savaşında aldıkları yenilginin hesabının sorulması adına çağrı yaptı.

Dünya

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı

Bir süre önce hakkında kaybolduğuna ve tutuklandığına yönelik iddialar ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, öğretmenlerle yaptığı bir online toplantıda görüldü. Ma, toplantıda "Salgın bittikten sonra yeniden görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dünya

Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu

İsrail'le 1973'ten beri çatışmalı süreç yaşayan Suriye rejiminin, Deyrizor bölgesine yönelik hava saldırılarında büyük kayıp vermesinin ardından bu ülkeyle masaya oturmak zorunda kaldığı iddia edildi.