Teknoloji
22 Mart 2021 Pazartesi

Trump, kendisine ait bir platformla sosyal medyaya dönecek

ABD başkanlık seçimlerini rakibi Joe Biden'a kaptıran Donald Trump'ın birkaç ay içinde kendisine ait bir platformla sosyal medyaya döneceği belirtildi.
Trump, kendisine ait bir platformla sosyal medyaya dönecek
Trump'ın 2020 başkanlık kampanyası sözcüsü ve danışmanı olan Jason Miller, Fox TV'ye verdiği mülakatta, 'Trump, yaklaşık iki veya üç ay içinde sosyal medyaya geri dönüyor.' ifadelerini kullandı.

'HERKES ONU İZLEYECEK'
Miller, bu sosyal medya platformunun Trump'a ait olacağını belirterek, 'Bu, oyunu tamamen yeniden tanımlayacak ve herkes Başkan Trump'ın ne yaptığını görmek için onu izleyecek.' diye konuştu.

MİLYONLARCA İNSANI ORAYA TAŞIYACAK'
Trump'ın yeni sosyal medya platformu için birçok şirketten teklif aldığını ve kendi ekibini kurmaya başladığını dile getiren Miller, 'Çok büyük bir platform olacak, on milyonlarca insanı oraya taşıyacak.' sözlerine yer verdi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILMIŞTI
ABD merkezli sosyal paylaşım platformları Twitter ile Facebook, 6 Ocak'ta gerçekleşen ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan Kongre baskınından sonra Trump'ın hesaplarını önce geçici, daha sonra da sürekli olarak kapatmıştı.
Teknoloji

Demet Akalın TikTok kurbanı oldu!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın 7 yaşındaki kızı Hira Kurt, TikTok canlı yayınında bilmeden bastığı para gönderme butonlarıyla izlediği kişiye tamı tamına 7 bin TL gönderdi.

Teknoloji

NATO'da Rus malı radar skandalı

Alman basınında çıkan bir habere göre Almanya Donanması'na ait denizaltıların Rus şirketi tarafından geliştirilen navigasyon cihazlarıyla donatıldığı belirtildi.