Teknoloji
22 Mart 2021 Pazartesi

Trump, kendisine ait bir platformla sosyal medyaya dönecek

ABD başkanlık seçimlerini rakibi Joe Biden'a kaptıran Donald Trump'ın birkaç ay içinde kendisine ait bir platformla sosyal medyaya döneceği belirtildi.
Trump, kendisine ait bir platformla sosyal medyaya dönecek
Trump'ın 2020 başkanlık kampanyası sözcüsü ve danışmanı olan Jason Miller, Fox TV'ye verdiği mülakatta, 'Trump, yaklaşık iki veya üç ay içinde sosyal medyaya geri dönüyor.' ifadelerini kullandı.

'HERKES ONU İZLEYECEK'
Miller, bu sosyal medya platformunun Trump'a ait olacağını belirterek, 'Bu, oyunu tamamen yeniden tanımlayacak ve herkes Başkan Trump'ın ne yaptığını görmek için onu izleyecek.' diye konuştu.

MİLYONLARCA İNSANI ORAYA TAŞIYACAK'
Trump'ın yeni sosyal medya platformu için birçok şirketten teklif aldığını ve kendi ekibini kurmaya başladığını dile getiren Miller, 'Çok büyük bir platform olacak, on milyonlarca insanı oraya taşıyacak.' sözlerine yer verdi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILMIŞTI
ABD merkezli sosyal paylaşım platformları Twitter ile Facebook, 6 Ocak'ta gerçekleşen ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan Kongre baskınından sonra Trump'ın hesaplarını önce geçici, daha sonra da sürekli olarak kapatmıştı.
Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.