Teknoloji
31 Mayıs 2021 Pazartesi

Tiktok'taki akıma katılan 13 yaşındaki kız çocuğu, alevler içerisinde kaldı

TikTok'taki aynaya alevlerden şekil çizme akımı, ABD'de 13 yaşındaki kız çocuğununn neredeyse hayatına neden oluyordu. Akıma katılan genç kız, alkolle yazı yazmayı deneyince yangın çıkardı.
Tiktok'taki akıma katılan 13 yaşındaki kız çocuğu, alevler içerisinde kaldı
ABD'de 13 yaşındaki bir çocuk, TikTok'ta gördüğü bir videoyu taklit etmeye çalışırken kendini yaktı. Ailesi, 13 yaşındaki Destini Crane'in, evlerinin banyosunda videodaki gibi aynanın üzerinde alevlerden şekil çizmeye çalışırken boynunu ve sağ kolunu yaktığını açıkladı.

KOLUNU HAREKET ETTİRME YETİSİNİ KAYBETTİ
13 Mayıs'ta gerçekleşen olayın ardından yoğun bakıma kaldırılan Destini'nin tedavisinin hala sürdüğü açıklandı. Doktorlar genç kızın üçüncü derece yanıklara maruz kaldığını ve kolunu hareket ettirme kabiliyetini kaybettiğini belirtti.

ANNESİ O ANLARI ANLATTI
ABC News'a konuşan anne Kimberly Crane olayın nasıl medyana geldiğini 'Oturma odasında annemle konuşuyordum ve kızımın adımı bağırdığını duydum. Hemen gidip banyo kapısını açtım ve her şey yanıyordu. Destini yanıyordu. Banyodaki şeyler yanıyordu.' şeklinde aktardı.
Bu kaza sonrası Destini'nin 3 ameliyat geçirdiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.