Dünya
30 Haziran 2020 Salı

The Economist'in kapağı görenleri korkuttu! Sıradaki felaketler neler?

The Economist dergisi yine çok konuşulacak bir kapağa imza attı. Dergi, dünyayı etkisi altına alacak felaketleri son sayısındaki kapakla okuyucularına yansıttı.
The Economist'in kapağı görenleri korkuttu! Sıradaki felaketler neler?
The Economist dergisi Haziran-Temmuz 2020 sayısı için hazırladığı son kapakla görenleri paniğe sevketti. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi bahsi geçen kapakta “The next castastrophe” yani “sıradaki felaket” başlığını kullandı. Bu yazının hemen altında ise “and how to survive it” yani “Bundan nasıl kurtulunur?” başlığı dikkatleri çekiyor.

Economist dergisi meteor çarpması, jeomanyetik fırtınalar, nükleer savaş ve iklimsel felaketi gündeme getirdiği kapağında dünya nüfusunun ciddi şekilde azalacağını yazdı.

İŞTE O KAPAK RESMİ


The Economist 'Sıradaki Felaket (ve nasıl hayatta kalınır)' başlıklı son kapağının video halini siren sesleri eşliğinde yayınladı.
Dünya

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, "Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu" ifadesine yer verildi.

Dünya

Fransa'ya karşı öfke büyüyor!

Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu ve dün birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi.