Tff'yi Topa Tuttu! 'Özdemir Yalan Söylüyor
Spor

Tff'yi Topa Tuttu! 'Özdemir Yalan Söylüyor"

İnternet Medya -
Spor yazarı Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in ligleri 12 Haziran'da başlatma kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rıdvan Dilmen, NTV'de liglerin devamı kararıyla ilgili gündemi yorumladı.

İşte Dilmen'in açıklamaları;

'TFF DOĞRU HAREKET ETMİYOR'

TFF'nin doğru hareket ettiğini düşünmüyorum. TFF, özerktir. TFF'nin önemli bir özelliği var. Çok değerli doktorları var. Hatta dışarıdan enfeksiyonla ilgili danışmanları da var. Sık toplantı yaptılar. 35 sayfalık bir protokol hazırladılar. Bilim insanlarının raporu doğrultusunda bir karar alacak. TFF ne yaptı? Fahrettin Koca'dan randevu aldı. Nihat Bey, görüştü. Akşam Fahrettin Koca 'Oynansın, oynanmasın' diye bir şey konuşmadık ve tamamen TFF ve kulüplerin alacağı karara biz uyarız dedi.

'NİHAT ÖZDEMİR DOĞRUYU SÖYLEMİYOR'

Açıklamalar arasında tezatlık var. Nihat Özdemir, ve Bilim Kurulu'na müracat ederek karar alacağız dedi. Burada bir kere problem var. Aradan iki saat geçti. Sağlık Bakanımız rutin basın toplantısında bir soru karşılığında daha net ifadelerle, Nihat Özdemir'in söylemlerinin doğru olmadığını söylüyor. Yalandan kıvırmayalım.

'AHMET AĞAOĞLU KARARI DEVLET VERECEK DEDİ'

Açık konuşmak istiyorum biraz daha. kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sonra bir açıklama yaptı ve sorumluluk devlette diyor. Bugüne kadar Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun tutumu hiçbir türlü 'Oynayalım, oynamayalım' yönünde olmadı. Allah'ı var duymadım. Bu karardan sonra Ahmet beyin açıklamasında şöyle bir eksiklik var. Önemli bir şey söyledi. Ne dedi? 'Devlet bu maçları durdurmuştur, devlet başlatsın' dedi. Yani kararı devlet verecek dedi.

Nihat bey 35 sayfalık bir raporumuz var, buyurun sayın bakanım dedi. Ancak kulüplerle görüştük, oynamak istiyorlar şeklinde bir ifade yok. Teknik Direktör, futbolcu ve başkandan biz oynamak istiyoruz diyen oldu mu? Ben duymadım.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.