Teröristbaşı Öcalan'ı Kızdıran Olay!
Güncel

Teröristbaşı Öcalan'ı Kızdıran Olay!

İnternet Medya -
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın HDP'ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubu ilk duyuran Doç. Dr. Ali Kemal Özcan'ın İmralı görüşmelerinin perde arkasını aktardı. Öcalan o görüşmede, 'Erdoğan'ın yenilmemesi ve yıkılmaması gere

Alçı'nın yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde;

ÖCALAN O GÖRÜŞMEDE NE DEMİŞ?

Öcalan o görüşmede Özcan'a özellikle vurgulamış…

'Erdoğan'ın yenilmemesi ve yıkılmaması gerekiyor. Hem Türkiye'nin hem de Kürtlerin yararına olmaz bu durum.'

Bu görüşmeden sonra Özcan'ı önceki gün yeniden İmralı'ya davet etmişler. Öcalan'la ikinci görüşmesini yapmış. O görüşmede İstanbul seçimleri ile ilgili, avukatlarına verdiği mektuptan bahsetmiş. O mektubun kamuoyuna açıklandığını sanıyormuş.

Açıklanmadığını öğrenince çok kızmış, köpürmüş ve mektubu Ali Kemal Özcan'a da vermiş. Özcan iki görüşmenin de çok verimli geçtiğini, Öcalan'ın kendisinin kitaplarını dikkatle okuduğunu söylediğini aktardı.

Elbette avukatların bu mektubu vermemesi ile Özcan'ın oraya tam da dün gidişi arasında bir bağlantı var. Sonuçta mektup savcılık aracılığıyla teslim ediliyor ve devlet her şeyi biliyor. Mektubun kamuoyu ile paylaşılmaması ihtimaline karşı devlet Özcan'ı yeniden İmralı'ya göndermiş.

Asrın Hukuk Bürosu ise önce mektubunun bir kopyasını yetkililerine iletiyor. Elbette bu mektup camiasında soğuk duş etkisi yaratıyor. Çünkü Öcalan'ın tarafsızlık tavrı 'nin mevcut politikasına ters. Öyle olunca bu mektup kamuoyuna sızmıyor.

Asrın Hukuk Bürosu ise 21 Haziran günü bu mektubu deklare etmeyi planlıyor. Fakat dediğim gibi bu açıklamayı geciktirdikleri için de Ali Kemal Özcan'ın şahitliğine göre Öcalan kendilerine kızıyor...

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.