Teknoloji

'Kanatlı Güdüm Kiti' göreve hazır

Bakan Özlü, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından geliştirilen "Kanatlı Güdüm Kiti"nin ilk parti teslimatlarının mayısta yapılacağını belirtti

Teknoloji

Ne zaman şarj edilmeli?

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar,cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi ürünlerin ne zaman şarj edilmesi gerektiği ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.

Teknoloji

Akıllı telefonlardaki tehlike

İngiliz bilim adamları, akıllı telefon kullanırken yapılan el hareketleri?ni?n sensörler aracılığıyla algılandığını, bu yolla da şifrelerin açığa çıkarılabileceğini iddia etti.

Teknoloji

Herkes kendi elektriğini üretebilecek

Türkiye'de herkesin güneşten elektrik üretmesinin önü açılıyor. Vatandaşlar evin, iş yerinin çatısına kuracağı güneş paneliyle kendi elektriğini üretecek, fazlasını da satacak.

Teknoloji

Dünya devine şok! Kaybetti

Çin mahkemesi, Huawei'nin patent ihlâli nedeniyle Güney Koreli teknoloji Samsung'a açtığı davayı karar bağladı. Davayı kaybeden Samsung, rakibine 11.6 milyon dolar ödeyecek.

Teknoloji

Televizyonun tahtı sallanıyor

Reklam yatırımlarında en büyük payı televizyon alıyor. Ancak internet mecrası için yapılan yatırımların geçen yıl yüzde 24 arttığı belirtiliyor.

Teknoloji

Dev şirketten bomba gibi anlaşma!

Spotify,Universal Music Group (UMG) ile yaptığı anlaşma sonucu kullanıcılarına UMG'ye bağlı müzik sanatçılarının albümlerini ve şarkılarını piyasaya çıkmadan 2 hafta önce sunacak.

Teknoloji

TF-X için çalışmalar başladı

Milli savaş uçağı 'TF-X'in 2023'te havalanabilmesi için altyapı çalışmaları başladı.Rüzgar tünelleri, laboratuvar ve test merkezleri yapılacak. Ayrıca mükemmeliyet merkezi açılacak

Teknoloji

Milli projede müthiş özellik!

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, İstanbul'da düzenlenen IBPF 2017'de TSK'ya teslim edilen silahlı İnsansız Hava Aracı (İHA) TB2'nin özelliklerini açıkladı.

Teknoloji

Siri daha da akıllanıyor

Apple tarafından geliştirilen sesli asistan Siri, iddialara göre üzerinde çalışılan yapay zekâ sayesinde kullanıcı davranışlarını öğrenebilecek ve kişiye özel hizmet verebilecek.