Teknoloji

İBB Navi kullanıma sunuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirilen ?İBB Navi? navigasyon uygulamasını devreye aldı.

Teknoloji

Apple'dan şaşırtıcı karar!

NASA bünyesinde yeni teknolojilerin geliştirilmesi konusunda çalışan ve artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmalarıyla bilinen Jeff Norris artık Apple'da çalışacak.

Teknoloji

Google'dan flaş telefon kararı

2017 yılında ikinci nesil Pixel ve Pixel XL telefonları satışa sunacak olan Google, son haberlere göre 3. bir cihaz daha tasarladı. İsmi Google Pixel XXL olabilir.

Teknoloji

Sosyal medyada 'sazanlama' uyarısı

Bilişim hukuku uzmanları, sosyal medya kullanıcılarını, hesaplarının çalınmasIyla yapılacak paylaşımlardan sorumlu tutulamayacağına ilişkin yayınladıkları metinler konusunda uyardı.

Teknoloji

ASELSAN'dan yerli robocop

ASELSAN'ın geliştirdiği askeri yürüyüş asistanı ASYA, askerlerin arazide koşma, tırmanma ve sıçrama gibi hareketlerine destek olarak performans artırıyor.

Teknoloji

237 milyar dolarlık dedikodu

ABD dışındaki 230 milyar dolar tutarındaki nakit parasını ülke topraklarına geri getirmek isteyen Apple'ın, bunu Disney hisseleri üzerinden yapması piyasalarda tartışılıyor.

Teknoloji

Havadan su üretilecek!

Güneş ışığı dışında hiçbir kaynak kullanmadan içme suyu üretebilen cihaz üretildi. Üstelik cihaz su üretmek için havayı kullanıyor...