Teknoloji

Türk devinden bir günde 7 imza!

ASELSAN, 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nın (IDEF 2017) 2. gününde Türkiye ve dünyanın önde gelen şirket ve kurumları ile 7 farklı anlaşma imzaladı.

Teknoloji

Wikipedia'ya rakip geliyor

Çin'de üniversite ve araştırma enstitülerinden 20 bin uzman tarafından hazırlanacak "Çin Wikipedia'sı" gelecek yıl okurlarıyla buluşacak

Teknoloji

Sahte Google tehlikesi!

Son günlerde kullanıcıların başı, siber saldırganlara e-posta hesaplarının tam erişimini vermelerine neden olan bir kimlik avı e-postası ile dertte.

Teknoloji

Turkcell'den 1 GB bedava internet!

Dün akşam itibarıyla Turkcell'de yaşanan bağlantı sorunu sonrasında, şirket telafi amaçlı herkese 1 GB internet hediye etti. 1 hafta geçerli bu internet hediyesi herkese tanımlandı

Teknoloji

Polisin kartal gözü ?Kanat'

?Kanat', 20 kilometreye kadar görüntü alabilen, 3 kilometreden yüz, 8 kilometreye kadar plaka tanıyabilen 1 milyon dolarlık lensleriyle polisin gökyüzündeki kartal gözü.

Teknoloji

Yolun sonu göründü

Microsoft'un yılın ilk çeyreğindeki satışlarda dibi gören Windows Phone'tan vazgeçmeye hazırlandığı, şirketin yatırım raporuyla da doğrulandı.

Teknoloji

Apple fena yakalandı

Apple, bir süredir bilinen sürücüsüz araç testlerini yaparken yakalandı. SUV kullandığı görülen teknoloji ilerde Waymo ve Uber ile rekabet edecek.

Teknoloji

Siber ordudan film gibi operasyon

BTK uzmanları Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcılarını hedef alan LokiBotnet isimli zararlı yazılımın komuta kontrol sunucularına yönelik operasyon gerçekleştirdi.