Teknoloji

Türk mühendis jet motoru yaptı!

Berlin Teknik Üniversitesi'nde çalışan araştırmacı Berkant Göksel'in liderlik ettiği mühendislik grubu, yakıt kullanmadan itici kuvvet oluşturabilen jet motorları geliştirdi.

Teknoloji

Facebook'ta bir ilk!

İngiliz Guardian gazetesi, Facebook'un sayfalarından kaldırılacak ya da tutulacak içeriklere karar veren moderatörlerinin tabi olduğu kurallarla ilgili belgeleri ele geçirdi.

Teknoloji

Twitter'da erişim sorunu

"Twitter'a bağlanamıyorum" diyen kullanıcıların sayısı hızla arttı. Twitter'a girenler "Teknik bir hata var" mesajı alıyor. İşte Twitter'da yaşanan sorunla ilgili tüm detaylar...

Teknoloji

Vestel dünya devine talip

Toshiba'nın TV departmanının Vestel tarafından satın alınmasıyla ilgili Zorlu Holding CEO'su Ahmet Nazif Zorlu önemli açıklamalarda bulundu.

Teknoloji

Youtube'a yeni özellik

Google, bugünkü I/O etkinliğinde, 360 derecelik videoları içeren Daydream sanal gerçekliğinin bir parçası olan YouTube VR hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Teknoloji

Messenger Yenileniyor

Facebook Messenger yeni özelliklerine kavuşuyor. Yeni güncelleme ile gelecek olan yenilikleri duyuran Facebook, Messenger uygulamasında önemli değişikliklere imza atacak!

Teknoloji

Avrupa'dan Facebook'a ceza!

Avrupa Birliği (AB), WhatsApp uygulamasının satın alınması sürecinde yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiği için Facebook'a 110 milyon avro para cezası verdi.