Yaşam
23 Haziran 2018 Cumartesi

Tarihi Kentte Kuşlara Ev

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Safranbolu evi görünümünde 'kuş evleri' yapıldı.
Tarihi Kentte Kuşlara Ev
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, kuşlar için tarihi Safranbolu evi görünümünde 'kuş evleri' yapıldı.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili , gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce belediye tarafından kentin çeşitli yerlerine kediler için evler konulduğunu söyledi.

Kuşların her türlü hava koşulundan korunması için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Ürkmezer, 'Belediye olarak rutin çalışmalarımızın yanında özellikle sokak hayvanlarını korumayı da kendimize bir görev sayıyoruz. Bölgenin en kapsamlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizin yanı sıra, Safranbolu evi tarzında kentimizin çeşitli bölgelerine yerleştirdiğimiz ve yoğun talep alan kedi evlerimizin de talebe göre yerleştirme çalışmaları devam etmekte.' diye konuştu.

Safranbolu evi tarzında kuş evleri çalışması gerçekleştirerek kuşlara barınma olanağı sağladıklarını aktaran Ürkmezer, 'Hayvanlarımızı korumayı ve onların can güvenliklerini gözetmeyi önemsiyoruz. Aynı çalışmayı kentimizin çeşitli bölgelerinde devam ettireceğiz.' dedi.

Safranbolu Belediyesi tarafından yapılan kuş evlerinden ilki Kıranköy mevkisine konuldu. Kentin çeşitli yerlerine de kuş evi konulacağı bildirildi. - Ersin Turan(AA)
Yaşam

Dudak uçuklatan nafaka!

2014 yılında Fulya Kalkavan'dan boşanan Metin Şentürk mahkemenin belirlediği 150 bin TL nafakayı ödememek için dava açmıştı. Mahkeme, davayı kaybeden Şentürk'ün 4 milyon 337 bin 793 lirayı Kalkavan'a ödemesine yönelik yeni kararı verdi.

Yaşam

2. el oto satışında yeni dönem!

Ticaret Bakanlığı, 2. el oto satışı için yeni bir dönem başlatıyor. 2. el oto satışında ekspertiz raporunun, satıştan önceki 3 gün içinde sistem üzerinden online olarak sorgulanabilecek ve raporsuz satış yapan işletmeler ceza alacak.

Yaşam

Yahudiler sevinç çığlıkları attı!

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırıları devam ederken, Harem-i Şerif'teki bir ağaca sıçrayan alev, Mescid-i Aksa bahçesinde yangına neden oldu. Fanatik Yahudiler ise sevinç çığlıkları eşliğinde kutlama yaptı.

Yaşam

Balon balığı avlayanlara para verilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre balon balığının Lagocephalus Sceleratus türünden 500 bin taneye kadar avlayanlara tanesine 5 lira, diğer türlerini avlayanlara ise 5 milyon adete kadar 0.50 lira ücret ödemesi yapılacak.