Güncel
28 Ağustos 2021 Cumartesi

Taliban'dan dikkat çeken paylaşım: Türk büyükelçi Kabil'e dönüyor

Taliban'dan Türkiye'nin Kabil büyükelçisiyle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Taliban, "Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi ve diplomatlar, büyükelçiliği yeniden açmak için havalimanından geri döndü' açıklamasında bulundu.
Taliban'dan dikkat çeken paylaşım: Türk büyükelçi Kabil'e dönüyor
Afganistan'da karışık siyasi durum devam ediyor. Birçok ülke büyükelçilerini ve personellerini ülkeden çekti. Türkiye'nin de çekmeye hazırlandığı Kabil Büyükelçisiyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

ELÇİLİK BİNASINA DÖNDÜKLERİNİ SÖYLEDİLER
Taliban'ın Kültür Komisyonu'nun mültimedya şubesi başkanı Ahmedullah Muttaki, Twitter hesabından paylaştığı bir videoyla Türkiye'nin Kabil Büyükelçisi ve ekibinin, elçiliği yeniden faaliyete geçirmek için Taliban'a bağlı Dışişleri komisyonu üyeleriyle birlikte havalimanından elçilik binasına döndüğünü açıkladı.

BAKANLIK'TAN RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ
Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Muttaki'nin paylaşımı şöyle: 'Şu anda saat 6, Türk Büyükelçisi ve diplomatik ekibi, İslam Emirliği Dışişleri Bakanlığı üyeleriyle birlikte Kabil'deki Türkiye Büyükelçiliği'ni yeniden açmak için Kabil Havalimanı'ndan döndü.'
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.