Suriyeliler Topraklarının Terörden Temizlenmesini Bekliyor
Güncel

Suriyeliler Topraklarının Terörden Temizlenmesini Bekliyor

İnternet Medya -
Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle teröristler tarafından yaşadıkları yerler işgal edilen Suriyeliler, ülkelerinin Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden temizlenmesi için gün sayıyor.

MERSİN- SERKAN AVCI

Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, ülkelerine dönmek için işgal altındaki topraklarının teröristlerden temizlenmesini bekliyor.

Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Meclisi Başkanı Rafi Ukla Raco , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürüttüğü 'nın bir an önce başarıyla sonuçlanması için dua ettiklerini söyledi.

Ülkelerinde devam eden savaşta binlerce insanın yaşamını yitirdiğini belirten Raco, Suriye'deki yaşam alanlarının teröristler tarafından işgal edildiğini dile getirdi.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan 'na destek verdiklerini anlatan Rafi Ukla Raco, 'Bugün biz tüm Suriye halkı, Kürt'ü, Türkmen'i, Hristiyan'ı, Dürzi'si, Alevi'si hep birlikte yan yanayız. Türkiye topraklarında yaşayan yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli, 'nın başarıyla sonuçlanmasını bekliyor. Türk hükümeti, her zaman Suriye halkının yanında durdu.' diye konuştu.

Raco, ülkelerindeki terör örgütlerinin temizlenmesini beklediklerinin dile getirerek, 'Biz de Suriye'ye girip ülkemizi özgürlüğe kavuşturmak istiyoruz. Çocuklarımızı, yaşlılarımızı, kadınlarımızı öldüren terör örgütleriyle mücadeleyi destekliyoruz. Suriye'de çok zor durumda olan akrabalarımız var. Onlar da bir an önce bu teröristlerin Irak sınırına kadar bölgeden temizlenmesini bekliyor.' dedi.

'Suriye'nin inşasında Türk halkını yanımızda istiyoruz'

Türk ve Suriye halkının Osmanlı döneminden bu yana aile gibi olduğunu belirten Rafi Ukla Raco, şunları kaydetti:

'Suriyeliler, Türk halkının verdiği destekten dolayı memnunlar. Bugün Müslümanlar, Cumhurbaşkanı 'ın sayesinde güvendeler. Suriye halkı da silahlanıp, ülkemizi özgürleştirmek için Türk askerlerine destek olmak için hazır. Suriyeliler, ülkelerindeki savaşın bitmesiyle evlerine dönmek istiyor. Suriye'nin inşasında Türk halkını ve hükümetini yanımızda istiyoruz. Ülkemiz özgürleştirilsin ve yeniden inşa edilsin. Biz bugün Türkiye ile aileyiz ve el eleyiz. Türkiye'de milyonlarca Suriyelinin tek umudu, savaşın sona ermesi.'

Türkiye'de bulunan Suriyeli aşiret liderlerinin de 'na destek verdiğini aktaran Raco, yardımseverliğinden dolayı Türk halkı ve hükümetine teşekkür etti.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.