Siyaset

Vali Yerlikaya'dan İbb Açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düze

Siyaset

Türkiye Harekete Geçti! Artık Başka Bir Kktc Olacak

Doğu Akdeniz'de ABD, Yunanistan, İsrail ve GKRY ittifakının içerisinde olduğu enerji paylaşımının yaşandığı dönemde Türkiye kritik bir adım attı. Bundan sonra bir cumhurbaşkanı yardımcısı ya da bir bakanın görev alanı 'KKTC' olacak.

Siyaset

Erdoğan ve Putin'den Kritik Görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Libya'da yaşanan krizin yanı sıra ikili ilişkiler ve bölgesel konular gündeme geldi.

Siyaset

'Kıbrıs İşleri Koordinasyonu' Genelgesi Yayımlandı

Doğu Akdeniz ve KKTC ile ilgili önemli gelişmeler yaşanırken, Cumhurbaşkanlığından önemli bir adım geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kıbrıs İşleri Koordinatörlüğü" oluşturulmasına ilişkin kararı imzaladı. Daha önce Kıbrıs için "Monaco Modeli" gündeme gelmişt

Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşmamız Gereken Sorunlar Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Savunma Üniversite'si mezuniyet töreninde konuştu. Erdoğan "Savunma sanayinde tüm sabotajlara rağmen yüzde 70'lere geldik ama biliyoruz ki savunma konusunda aşmamız gereken pek çok sorun olduğunun elbette farkındayız." dedi.

Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Savunma Üniversite'si mezuniyet töreninde konuştu. Erdoğan "Savunma sanayinde tüm sabotajlara rağmen yüzde 70'lere geldik ama biliyoruz ki savunma konusunda aşmamız gereken pek çok sorun olduğunun elbette farkındayız." dedi.

Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepsi Tarih Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti kurulacak iddiaları üzerine, "Bu noktada bunları çok dert etmiyoruz. Beraber yürüyen arkadaşlarımız bizim yoldaşımızdır. Biz de yolumuza devam edeceğiz. Geçmişte parti kuranların hepsi tarih oldu." dedi.

Siyaset

Ak Parti'den Bm'ye Çok Sert Tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik, BM'nin YPG/PKK ile imzaladığı eylem planına sert tepki gösterdi ve "BM'nin kuruluşundan bu yana yaptığı en büyük yanlışlardan biridir, açıkça özür dilemeleri gerekir." dedi.

Siyaset

Abd-iran Geriliminde Devreye Türkiye Mi Giriyor?

Pekin ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe'nin kendisine ABD-İran gerilimi ile ilgili yaptığı teklifi açıkladı ve " Burada da netice almaya odaklanılmalı" dedi.

Siyaset

Ekrem İmamoğlu: Demirtaş'ın Yanındayım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, terör suçundan 4 yıl 8 ay ceza alan HDP eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın yanında olduğunu söyledi.

Siyaset

Türkiye Resti Çekti: Tereddüt Etmeyiz!

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sadık Arslan, İdlib'deki gözlem noktasına yönelik saldırıya ilişkin, 'Türkiye, rejimin kontrol ettiği bölgelerden Türkiye'nin (İdlib'deki) gözlem noktalarının hedef a

Siyaset

Başkan Erdoğan'dan 'G20' Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın ev sahipliğinde gerçekleşen G20 2019 Osaka Zirvesi'nin küresel gündemdeki konuların etraflıca ele alındığı, verimli, son derece başarılı bir toplantı olduğunu belirtti.

Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğann ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Japonya'daki G-20 Liderler Zirvesi kapsamında bir araya geldi. İki lider görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Siyaset

'Bizi Türkiye'den Kimse Koparamaz'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, "AB üyeliği olabilir ama günün sonunda Türkiye'nin etkin ve fiili garantörlüğü ve Kıbrıs Türk halkıyla bağlarının güçlenerek devam etmesi çok önemlidir. Bizi Türkiye'den kimse koparamaz." dedi. T

Siyaset

Çipras'tan Başkan Erdoğan'a Yanıt!

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin eski liderlerinden Dimitris Hristofyas'ın cenazesine katılmak üzere Lefkoşa'da bulunan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik açıklamalarına cevap verdi.