Dünya
17 Aralık 2020 Perşembe

Sisi'nin kurşun geçirmez camın arkasından yaptığı konuşma alay konusu oldu

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin, harp akademisi öğrencilerine kurşun geçirmez camın arkasından konuşma yapması sosyal medyada alay konusu oldu.
Sisi'nin kurşun geçirmez camın arkasından yaptığı konuşma alay konusu oldu
Başka bir kullanıcı ise 'Sisi ile akademi öğrencilerinin arasındaki mesafe çok uzak. Ön sıradaki grubun Cumhurbaşkanını selamlaması falan gerekmiyor mu?' diye yazan Tuna Ali, 'Harp akademisi öğrencilerine kurşun geçirmez camın arkasından seslenen Sisi, sokakta bisiklet sürerken tesadüfen bir taksi şoförüyle karşılaşıyor. Bu senaryoyu yazan iş bilmez yönetmenin işine son vermeyecekler mi?' paylaşımında bulundu.

Marko Rusi adlı kullanıcı ise Ali'nin paylaşımını, 'Hayır, bu senaryoya inanan aptallar olduğu sürece aynı yönetmenle devam edecekler.' şeklinde yanıtladı.

'SİSİ KORKUYOR'
Ebu İzzeddin isimli kullanıcı da 'Erkek adam, kurşun geçirmez camın arkasından harp okulu öğrencilerine hitaben konuşma yapıyor. Sisi korkuyor.' ifadelerini kullandı.

'HAİN KORKUYOR'
Nureddin isimli bir başka kullanıcı ise şu yorumu yaptı: 'Sisi, şafak vakti harp akademisinde, kurşun geçirmez bir camın arkasında duruyor. Öğrenciler ile arasında en az 200 metre var. Özetle: hain korkuyor. Şayet harp okulu öğrencilerinden bu denli korkuyorsa mazlum halka karşı ne hissediyordur?'

PROPAGANDA İÇİN ÇEKİLDİĞİNİ İDDİA ETTİLER
Medyaya servis edilen görüntülerde, Sisi'nin, spor kıyafetleriyle bisiklete bindiği, tesadüfen bir taksiciyle karşılaştığı ve ona selam verdiği görülüyor. Sosyal medya kullanıcıları, söz konusu görüntülerin bir reklam şirketi tarafından uygulanan senaryo gereği propaganda için çekildiğini vurguladı.

ESKİ CUMHURBAŞKANI ASKERİ TÖRENDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
Mısır eski Cumhurbaşkanı Enver Sedat, 6 Ekim 1981 tarihinde Kahire'de bir askeri tören esnasında ordu mensubu subaylar tarafından vurularak öldürülmüştü. O tarihten bu yana Mısır Cumhurbaşkanları askeri törenlerde üst düzey tedbirler alıyor. Ancak ilk kez bir cumhurbaşkanının kurşun geçirmez camın arkasından konuştuğu belirtiliyor.

Dünya

Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı

Dün gerçekleşen yemin töreni ile ABD'de Joe Biden dönemi resmen başladı. Washington'ın en köklü Ermeni lobisi ANCA ise Biden'a gönderdiği tebrik mesajında Dağlık Karabağ savaşında aldıkları yenilginin hesabının sorulması adına çağrı yaptı.

Dünya

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı

Bir süre önce hakkında kaybolduğuna ve tutuklandığına yönelik iddialar ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, öğretmenlerle yaptığı bir online toplantıda görüldü. Ma, toplantıda "Salgın bittikten sonra yeniden görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dünya

Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu

İsrail'le 1973'ten beri çatışmalı süreç yaşayan Suriye rejiminin, Deyrizor bölgesine yönelik hava saldırılarında büyük kayıp vermesinin ardından bu ülkeyle masaya oturmak zorunda kaldığı iddia edildi.