'Silah Arkadaşlarım Kahramanca Mücadele Veriyor'
Güncel

'Silah Arkadaşlarım Kahramanca Mücadele Veriyor'

İnternet Medya -
Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan ve tedavisi Ereğli ilçesindeki baba ocağında devam eden Piyade Uzman Çavuş Arık, 'Silah arkadaşlarım sınır içi ve dışında kahramanca teröre karşı mücadele veriyor.' dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin (TSK), Suriye 'nin Afrin bölgesine düzenlediği 'nda yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından memleketi Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki baba ocağında tedavisi süren Piyade Uzman Çavuş Serkan Arık , silah arkadaşlarının sınır içi ve dışında terör örgütüne karşı kahramanca mücadele verdiğini söyledi.

Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan 'nda yaralanan Arık'ın, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki (GATA) tedavisinin ardından, ilçeye bağlı Ramazanlı köyündeki baba ocağında tedavisi sürüyor.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde konuşan Arık, harekat kapsamında 10 Şubat'ta 1027 nolu tepede sabah saatlerinde başlayan çatışma sırasında başına isabet eden şarapnel parçası sonucu yaralandığını söyledi.

Moralinin yüksek olduğunu ve silah arkadaşlarının yanına döneceği günü heyecanla beklediğini belirten Arık, 'Silah arkadaşlarım sınır içi ve dışında kahramanca teröre karşı mücadele veriyor. En kısa sürede de harekatın başarıya ulaşacağına inanıyorum.' dedi.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın da ülkenin güvenliği ve huzuru için yurt içi ve dışında görev yapan tüm güvenlik görevlilerine minnettar olduklarını ifade ederek, 'Türk Silahlı Kuvvetleri bu harekattan zaferle çıkacaktır. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Her zaman yanınızdayız, sizleri ve ailelerinizi asla yalnız bırakmayacağız.' diye konuştu.

Baba Suat Arık da TSK'da Uzman Çavuş olarak görev yapan oğlu ile gurur duyduğunu dile getirdi. - Mustafa Kemal Bektaş(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.