Spor
5 Haziran 2020 Cuma

Şike sözleri sonrası Fenerbahçe taraftarı, Nihat Özdemir'e tepkili

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in şike konusunda yaptığı açıklama, Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini çekti.
Şike sözleri sonrası Fenerbahçe taraftarı, Nihat Özdemir'e tepkili
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in katıldığı Ekonomist Dergisi'nin Instagram canlı yayınındaki 'şike' sözleri Fenerbahçe taraftarlarının tepkisine neden oldu.

Sarı-lacivertli taraftarlar, 'NihatÖzdemirİhraçEdilsin' şeklinde bir etiket başlatarak kulüp üyeliğinin iptal edilmesini talep etti.

'9 SEZONDUR ŞİKE OLAYI YAŞANMADI'
Özdemir, Fenerbahçe'nin hukuki mücadelesini devam ettirdiği sezon için, 'Birçok ülkede böyle olaylar oldu, İtalya, İngiltere, Fransa'da oldu, Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık, o sezon 2010-11 sezonudur. 2010-11 sezonunu yaşadık, 9 sezon geride kaldı. 9 senedir herhangi bir şekilde şike olayına rastlamadık. Amatör liglerde de şikayetler geliyor, Etik Kurulumuz inceliyor. Bunlarla ilgili herhangi bir şey yakalayamadık ama yakaladığımız zaman meselenin üzerine gideriz.' ifadelerini kullandı.

'FENERBAHÇE CEKETİNİ DIŞARI ASTIM'
Başkanlık görevinde tarafsız olduğunu da kaydeden başkan, '17 yıl Fenerbahçe yönetim kurulunda çalıştım, 10 yılın fazlasında başkanvekilliği yaptım. Görüyorum ki en fazla tepki aldığım grup, aldığım kararlardan en çok şikayet edenler Fenerbahçe taraftarları. Bunu gördükçe de, 'Ya Nihat, sen doğru karar alıyorsun, Fenerbahçe ceketini dışarı asarak buraya oturdun' diyorum. Karar alırken son derece objektif olmaya ve paylaşımcılığı sağlamak için mücadele ediyorum' dedi.
Spor

Vedat Muriqi, yeni kulübünden 2 milyon euro alacak

Fenerbahçe'nin Lazio ile 16 milyon euro ve 2 milyon euro bonuslarla anlaştığı iddia edilen Vedat Muriqi'in İtalyan kulübünden alacağı maaş da netleşti. Kosovalı golcünün Lazio'dan 2 milyon garanti ücret alacağı öğrenildi.

Spor

Fenerbahçe'nin imdadına Vedat Muric yetişecek

Açıklanan harcama limitiyle şok yaşayan Fenerbahçe'nin imdanına Lazio'nun teklifi yetişti. İtalyan kulübü, Vedat için Fenerbahçe'ye 18 milyon Euro teklif etti. Fener rakamı artırmaya çalışıyor.

Spor

İngiliz Devleri Zeki Çelik'in peşinde!

2 yılda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken milli futbolcu Zeki Çelik'le Premier Lig ekipleri Everton, Leicester City ve Tottenham ilgileniyor. 23 yaşındaki Zeki'nin en ciddi talibi ise, Mourinho'nun takımı Tottenham.

Spor

Merih Demiral tarihe geçti!

Juventus üst üste 9. kez şampiyon oldu, Milli futbolcumuz Merih Demiral, Serie A'da şampiyonluk yaşayan ilk Türk futbolcu olarak tarihe geçti.