Sgk Eğitim Öğretim Yardımı Sorgulama Ekranı: Eğitim Öğretim Yardımı Ödemeleri Başladı Mı?
Eğitim

Sgk Eğitim Öğretim Yardımı Sorgulama Ekranı: Eğitim Öğretim Yardımı Ödemeleri Başladı Mı?

İnternet Medya -
Haberin detayları için tıklayınız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, şehit, harp, vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim-öğretim yardımının bugün ödeneceğini bildirdi. Eğitim öğretim yardımı ödemeleri başladı mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. SGK eğitim öğretim yardımı sorgulama ekranı tüm öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. SGK eğitim öğretim yardımı alacak olan hak sahiplerinin T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri gerekecek. Ayrıca hak sahipleri, eğitim-öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine, 'https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi' adresinden T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilecek. SGK eğitim öğretim yardımına dair merak edilenlere phabverimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM ÖĞRETİM YARDIMI ÖDEMELERİ BAŞLADI MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yazılı açıklamasında, şehit, harp, vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımının bugün ödeneceğini belirtti.

SGK EĞİTİM ÖĞRETİM YARDIMI SORGULAMA EKRANI

Bu yardımdan 19 bin 462 kişinin yararlanacağını belirten Selçuk, 'Toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme yapılacak. İlköğretim (1-8. sınıflar) için kişi başı 2 bin 76 lira, lise için 3 bin 115 lira, yüksekokul için de 4 bin 153 lira yardım yapılacak. Böylece toplamda ilköğretim öğrencileri için 18 milyon, lise öğrencileri için 19 milyon, yüksekokul için ise 17 milyon ödeme gerçekleştirilecek. Kurumumuz tarafından öğrencilik durumları
ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak. Öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecek.' ifadelerini kullandı.

YARDIM BANKA ŞUBELERİNE GÖNDERİLECEK

Aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için yardımlar aynı şubeye, bu bankalardan almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek.

Hak sahiplerinin T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri gerekecek.

Ayrıca hak sahipleri, eğitim-öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine, 'https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi' adresinden T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilecek.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.