Teknoloji
26 Nisan 2021 Pazartesi

Seri üretime geçilen Hürkuş'a yurt dışından talep var

TSK'nın eğitim uçağı ihtiyacını karşılamak amacıyla TUSAŞ tarafından geliştirilen HÜRKUŞ'a yurtdışından da talep var. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, yurt dışından 12 adet sipariş için kontrat aşamasında olduklarını açıkladı.
Seri üretime geçilen Hürkuş'a yurt dışından talep var
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, CNN Türk'te Türkiye'nin milli üretim hava araçlarını tanıtırken yürütülen çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'YURT DIŞINDAN TALEP VAR'
Kotil, eğitim uçağı ihtiyacının ve yakın hava desteği görevlerinin yerli ve milli imkanlarla karşılanması amacıyla geliştirilen Hürkuş'a yurt dışından talep olduğunu söyledi.

'12 TANE GÖNDERECEĞİZ'
Hürkuş'un seri üretimine başlandığını belirten Kotil, 'İnşallah yurt dışına ihracatı başlayacak. Hürkuş'a yurt dışından talep var ama imzalamadan paylaşamayız. Kontrat imzalansın ondan sonra paylaşayım. İnşallah 12 tane kadar yurt dışına göndereceğiz gibi gözüküyor' dedi.
Teknoloji

Otomotivde çip krizi giderek büyüyor!

Otomotiv sektöründe başlayan ve Türkiye'ye de sıçrayan çip krizi giderek büyümeye devam ediyor. Son olarak Japon otomobil üreticisi Subaru, yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle ABD'deki tesislerinde üretime geçici olarak ara verdi.