Spor
18 Kasım 2020 Çarşamba

Sergen Yalçın, kendisini eleştiren Tümer Metin'e ateş püskürdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, eski takım arkadaşı Tümer Metin'e "Efsane kontenjanından Beşiktaş'a hoca oldu. " sözlerine tepki gösterdi ve "Tümer buna karar verebilecek kapasitede mi? cevabını verdi.
Sergen Yalçın, kendisini eleştiren Tümer Metin'e ateş püskürdü
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, konuk olduğu 'Az Önce Konuştum' programında eski takım arkadaşı Tümer Metin'in kendisiyle hakkında 'Efsane kontenjanından Beşiktaş'a hoca oldu. Artık Beşiktaş'ta liyakat bitmiş' sözlerine adeta ateş püskürdü.
Yalçın, 'Beşiktaş'ta tek efsane ben değilim. Benim bir sürü takım arkadaşım var. Onlar da hoca olabilirdi buraya. Öyle bir şey varsa herkes buraya hoca olabilir. Tümer Metin'in sözlerini bana akşam söylediler. Ben önce inanmadım. 'Tümer böyle laflar kullanmaz' dedim. Takım arkadaşım ve sürekli konuştuğum biri. 'Tümer bu cümleleri kullanacak kadar düşürmez işi' dedim. Bu işte kimin yeterli olup olmadığına kim karar veriyor? Tümer buna karar verebilecek kapasitede mi? Hiç teknik direktörlük yapmış mı, bir takımı çalıştırmış mı? Çalıştırmamış o yüzden bu konular hassas konular' dedi.

TÜMER'E HİÇ YAKIŞTIRAMADIM'
Tümer Metin'in kendisini itibarsızlaştırmaya çalıştırdığını belirten tecrübeli teknik adam, 'Bu eleştiri değil, itibarsızlaştırma. Böyle eleştiri olmaz. Bunlara gerek yok. Biz birlikte şampiyonluklar kazandık. Kupalar kazandık Tümer'le. Sen beni eleştirebilirsin, hamleleri yanlış yaptı diyebilirsin. Ama 'Efsane olduğu için geldi' diyemezsin. O zaman da ben sana 'Benim çalıştırdığım kulüplere dön de bir bak, takımları nerede almışım, nerede bırakmışım' derim. Buralara gelmek için çok çalıştım. O yüzden bu açıklamaları Tümer'e hiç yakıştıramadım' diye konuştu.

Spor

Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu

Juventus'un İtalya Süper Kupa finalinde Napoli'yi 2-0 yendiği maçta ilk golü atan Cristiano Ronaldo, böylece kariyerinin 760. golünü attı. Ronaldo böylece tarihin en golcü oyuncusu unvanına ulaştı.

Spor

Mesut Özil, memleketi Devrek'te spor kompleksi yaptırıyor

İngiltere'nin Arsenal takımında forma giyen, Fenerbahçe'ye transferi an meselesi olan Türk futbolcu Mesut Özil'in katkılarıyla Zonguldak'ın Devrek ilçesinde yapımına başlanan Mesut Özil Spor Kompleksi inşaatının büyük bölümü tamamlandı.

Spor

İspanya evinde Almanya'yı 6-0 yendi

UEFA Uluslar Ligi unutulmayacak bir maça sahne oldu. İspanya, A Ligi 4. Grupta karşılaştığı Almanya'yı 6-0 yenerek rakibinden liderliği kaptı ve adını yarı finale yazdırdı. Torres, yaptığı hat trick ile yıldızlaştı.