Sondakika
9 Ocak 2018 Salı

Seo Hakkında Bilinen 4 Yanlış

Oldukça yeni olan SEO sektörü, hem çok geniş hem de devasa bir yapıya sahiptir. Dünyada belli noktalara gelen bu sektör ülkemizde henüz daha işin başı seviyelerindedir.
Seo Hakkında Bilinen 4 Yanlış

Böylesi yeni ve bilinmeyeni çok olan bir cazip sektörde de birçok bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Özellikle bize has bir meziyet olan, edinilen bilgiye kendinden de bir şeyler katma alışkanlığı ile bu kirlilik daha da artmaktadır. Bu sebepten hakkında sanal dünyada, birçok internet sayfasında yer bulan ve doğru olduğu zannedilen birçok hatalı bilgi mevcuttur.

BACLİNK Sayısının Fazla Olması

İnternet sitesinin değişik kanallardan link verilmesi anlamına gelen BACKLİNK özelliği SEO uygulamaları kapsamında arama motorlarında kesinlikle ilk sıraya taşır düşüncesi hatalıdır. Burada belirtilmek istenen, internet sitesinin diğer sitelerden inşası anlamı taşıyan BACKLİNK almasının kaliteli olması gerektiğidir. Kendisinin bir değeri olmayan ve arama motorlarında yer bulamayacak kadar popüler olmayan yerlerden alınacak bir link verme internet sitesinin arama motorlarında ön plana çıkması adına bir şey ifade etmez. Sayıdan ziyade kalite yani keyfiyet değil kemiyet önem arz ediyor.

Arama Motorunun Radarı Anahtar Kelime

Bilinen bir hakikat de SEO tarzı yazılardaki anahtar kelimelerin varlığıdır. Belirlenen bazı anahtar kelimelerin bir yazı içerisinde belli miktarlarda tekrarlanması ile arama motorunun internet sitesini en ön sıraya çıkaracağı bilgisini hasından bahsediliyor. Özellikle Google üstünden arzulanan ön plana çıkma ve ilk sıralarda yer alma arzusu ile SEO uyumlu olduğu iddia edilen yazılarda kullanılan çok miktardaki anahtar kelime sayesinde bunun gerçekleşeceği algısı ve bilgisi hatalıdır. Fazla miktarda anahtar kelime kullanmasının engelleri de oluşacağı hatırdan çıkarılmamalıdır. Arama motorlarının en büyüğü olan Google bu tip anahtar kelime kullanımı sakıncalı göreceği durumunu da göz ardı etmemek gerekir.

Resim ve Görüntü Fazlalığı İlk Sıraya Taşır

Google arama motoru üstünde rakiplerine ve diğer sanal dünya kullanıcılarına nazaran ilk sıralara çıkarak avantaj elde etmek arzusunda olan kişilerin bunu sağlamak adına kullandıkları hatalı yöntemlerden bir de görüntü kirliliğidir. İnternet sitesinde ne kadar fazla görüntü ve fotoğraf olur ise o kadar sıralamanın yükseleceği bilgisini hatalı olmasıdır. SEO yazı ve tasarımında asıl olan görsellik ve ahenktir. Sayfanın ya da yazının görsele boğulması hem ziyaretçi sanal dünya misafirini sıkar hem de ahengin kaybı ve tasarımın karmaşası arama motorundan algılanmada noksanlık yaşar. (Daha fazla bilgiyi Site İçi SEO Makalesinde de bulabilirsiniz.)

Her Şeyin Taze ve Güncel Olması

İnternet sitesinin sürekli güncel halde olması hatalı bilgisi sebebi ile birçok internet sitesi sahibi, sitelerini sürekli güncellemeniz telaşına giriyorlar. Asıl olanın güncellemek değil de kaliteli içerik olduğu ve sanal dünya misafiri ziyaretçilerin siteyi ziyaret etme sebebi oluşturmak olduğu unutulmamalıdır. Zira güncellik siteden siteye değişim gösterir.

Sondakika

Ey Türkiye

EY Türkiye, dünya genelinde onlarca çalışanı ile bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi alanlarında hizmet veriyor.

Sondakika

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi gerek yaşlılıktan kaynaklı hücrelerin azalmasından kaynaklı gerek stres ve düzensiz hayat koşulları gerekse yapısal bir süreç ile irsi olarak saç dökülmeleri görülmektedir.

Sondakika

İltisak ne anlama geliyor, ne demek?

İltisak'ın ne anlama geldiğiyle ilgili insanlar son günlerde arama motorlarında aramalarda bulunuyorlar. Biz de siz değerli okurlarımız için İltisak'ın ne anlama geldiğini araştırdık.

Sondakika

Zebra perde nasıl takılır?

İnternetten sipariş ettiğiniz perdeyi bir dakikada nasıl takacağınızı gösteren, perde uzmanlarından tiyoların olduğu bu videolu içerikte zebra ve stor perdelerin hızlı ve kolay takılmasını anlatıyoruz.