Güncel
12 Ocak 2021 Salı

Savunma Sanayii ihalelerini sızdıran 6 kişi gözaltına alındı

Ankara'da MİT ve Emniyet'in düzenlediği ortak operasyonda, Savunma Sanayii Başkanlığı'nda projeleri yabancı şirketlere aktardıkları tespit edilen biri eski kurum çalışanı 6 kişi gözaltına alındı.
Savunma Sanayii ihalelerini sızdıran 6 kişi gözaltına alındı
Gözaltına alınan SSB görevlilerinin ihale bilgilerini savunma sektöründe faaliyet gösteren yabancı firma yetkililerine aktardıkları tespit edildi.

YÜKLÜ MİKTARDA DÖVİZ ELE GEÇİRİLDİ
Operasyon kapsamında şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda yüklü miktarda döviz ele geçirildi.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA
Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, 'MİT ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından savunma sanayii sektöründe yasadışı ilişkilere bulaştıkları tespit edilen bir gruba yönelik operasyon gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile koordine yürütülen operasyonda SSB çalışanları ile çıkar ilişkisinde bulundukları şirket temsilcilerinden oluşan 6 kişi gözaltına alındı' ifadelerine yer verildi.

Güncel

Berat Albayrak'la ilgili çok konuşulacak iddia

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki buzları erittiği öne sürülen Albayrak'ın 10 ya da 15 gün içerisinde Beştepe'de tekrar görevlendirileceği konuşuluyor.

Güncel

Hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı!

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin koronavirüs aşısı olmalarının ardından bu sabah hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı. İlk etapta Türkiye'de 1 milyon sağlık çalışanı aşılanacak.