Savcı Kiraz'ın Şehit Edilmesi Soruşturması Tamamlandı
Güncel

Savcı Kiraz'ın Şehit Edilmesi Soruşturması Tamamlandı

İnternet Medya -
DHKP-C'li teröristlerce rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı, 14 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, 31 Mayıs 2015'te İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın makamında şehit edilmesi ne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı .

Soruşturma kapsamında hazırlanan ilk iddianame de, DHKP-C silahlı terör örgütü nün üst düzeydeki karar organı olan merkez komitede yer aldığı belirtilen Faruk Ereren, Zerrin Sarı, Nuri Eryüksel, yine örgütün sözde genel komitesinde yer alan Mesut Demirel, Hüseyin Fevzi Tekin, Şadi Naci Özpolat, Şerafettin Gül, Seher Demir ve Musa Aşoğlu ile Mustafa Koçak, Deniz Özel, Cengiz Özel ve Mithat Öztürk, şüpheli olarak yer alıyor.

Başsavcılıkça onaylanan iddianamenin, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiği öğrenildi. - Muhammed Enes Can-Murat Kaya-Başak Akbulut Yazar(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.