Yaşam
23 Haziran 2018 Cumartesi

'Sakin Şehir' Gerze'ye Tatilci İlgisi

Doğa ve kültür değerlerini koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması nedeniyle 'sakin şehir' unvanına sahip Sinop'un Gerze ilçesi, yaz sezonunda tatilcilerin gözdesi oldu.
'Sakin Şehir' Gerze'ye Tatilci İlgisi
Doğa ve kültür değerleri ni koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması dolayısıyla yaklaşık bir yıl önce sakin şehir ilan edilen Gerze ilçesinde, yaz sezonunda ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Türkiye'nin 14'üncü sakin şehri olan Gerze ilçesindeki toplam 400 yatak kapasiteli konaklama tesisleri yüzde 70'e civarında doluluk oranına sahip.

Gerze Belediye Başkanı , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gerze'nin yaklaşık bir yıl önce Uluslararası Cittaslow Birliği tarafından sakin şehir ilan edildiğini anımsattı.

Geride kalan Ramazan Bayramı'nda ilçedeki tüm konaklama tesislerinin dolduğunu vurgulayan Belovacıklı, Gerze'nın artık tam bir turizm merkezi haline geldiğini söyledi.

Belovacıklı, bu yaz sezonundan da çok umutlu olduklarını dile getirerek şöyle devam etti:

'Sakin şehir Gerze ilçemiz, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline geldi. Geçtiğimiz bayramda konaklama tesislerimiz yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yaz sezonunun daha başındayız. Özellikle seçimler sonrasında ziyaretçi sayısının artacağını düşünüyoruz. Biz de yerel yöneticiler olarak ziyaretçilere en iyi hizmeti verme noktasında çalışmalar yapıyoruz. İlçemizi buna hazırlıyoruz. Rezervasyonlar yapılmaya başlandı. İnşallah bu yaz ziyaretçi rekoru kıracağız.'

'Sakin şehir' unvanına sahip olmalarının kendilerine birtakım avantajlar sağladığına işaret eden Belovacıklı, 'Tarihimiz, kültürümüz, el sanatlarımızı koruyarak gelecek nesillere aktarıyoruz. Zaten çok temiz deniz ve doğaya sahibiz. Ziyaretçiler artık deniz kum kadar doğa ve tarih turizmine de önem veriyor. O açıdan sakin şehir unvanı bize ek değer katıyor. Gerze'nin geleceği turizme yatıyor.' dedi. - Gökhan Gücüklüoğlu(AA)
Yaşam

Uygun fiyatlı ehliyet

Hepimizin bildiği gibi herhangi bir vasıtayı kullanmanın gerekli koşulları vardır. Bunlardan en önemlisi kullandığınız vasıtaya uygun ehliyete sahip olmaktır.

Yaşam

Arabesk Müziğin Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Arabesk müziğin usta ismi Devran Çağlar bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İşletmenin sahibi Yavuz Hancı 'Bugün sahnesi vardı. Kendisinden haber alamayınca evine gittik. İçeri girdiğimizde cansız bedeniyle karşılaştık' dedi.