Sağlık

Çocuklar neden kolunu kaşır?

Çocuğunuzun bir takım hareketlerine bakarak hangi vitamine ihtiyaç duyduğunu ya da vitamin eksikliğinin olup olmadığını anlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevapları?

Sağlık

14 günde 10 kilo verdiriyor!

Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız haşlanmış yumurta diyeti imdadınıza yetişebilir.Öğünlerinize ekleyeceğiniz haşlanmış yumurtalarla kilo verebilirsiniz.

Sağlık

Kahvaltıda bu peyniri tüketmeyin!

Kahvaltı tüm gün enerjinizi koruyabilmeniz için gerekli olan en önemli öğündür. Fakat çoğu zaman sağlıklı olduğunu düşünüp kahvaltıda yediğimiz besinler o kadar da sağlıklı değil.

Sağlık

Sakın mangalda balık yapmayın!

Balıklar cinslerine göre belirli aylarda ve bir takım yöntemlerle mangalda pişirilmelidir. Hangi balık ne zaman mangalda pişirilmeli diye merak ediyorsanız işte cevabı?

Sağlık

Sabah kahve içenlere kötü haber

Sabahları çakraları açmak adına yapılan ilk şeylerden biride kahve içmek oluyor öyle değil mi? Duyacaklarınızdan sonra bir daha asla aç karnına kahve içmeyeceksiniz.

Sağlık

Günde 2 muz yerseniz...

Muzun sağlığımıza birçok yararlar sağladığını biliyoruz. Ancak düzenli olarak günde 2 adet muz yemenin vücudunuza inanılmaz derecede faydalar sağladığını biliyor muydunuz?

Sağlık

Bu hastalığın yaşı yok!

Prof. Dr. Raif Çakmur, parkinsonun yaşlı hastalığı olduğu algısı nedeniyle gençlerin hekime başvurmadığını fakat genç yaşlarda da parkinsonun görülebildiğini söyledi.

Sağlık

Hangi durumlarda vakum uygulanır?

Anneden veya bebekten kaynaklanan bazı nedenlerden dolayı normal doğum gerçekleştirilemeyebilir. Böyle durumlarda ise bebeğe vakum uygulanıp doğum gerçekleştirilebilir.

Sağlık

Anne adayları dikkat!

Yapılan araştırmalar hamileliğin ileri evrelerinde sağ tarafa yatmanın ölü doğum riskini artırdığını gösteriyor.

Sağlık

Türkiye'deki obez sayısı korkuttu!

TBV Başkanı Erk, Türkiye'nin nüfusu 80 milyon. 80 milyon içerisinde 3 milyon bilimsel tanımlara uygun obez var. O 3 milyon obezin 1 milyon 800 bini, 18 yaşın altında." dedi.